Polska skoczkini wycofana z Raw Air. Niepokojący komunikat

W Oslo odbędą się w ten weekend zawody w skokach narciarskich zaliczane do Pucharu Świata kobiet. Biało-Czerwone nie wystąpią w pierwszym konkursie, który będzie miał miejsce w sobotę. Z turnieju Raw Air została wycofana Nicole Konderla.

Rafał Smoliński
Nicole Konderla Getty Images / Franz Kirchmayr/SEPA.Media / Na zdjęciu: Nicole Konderla
W piątkowy wieczór odbyły się kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w Oslo, ale Biało-Czerwone nie uzyskały dobrych wyników. Anna Twardosz po skoku na odległość 95,5 m zajęła 47. pozycję. Natomiast na 50. miejscu została sklasyfikowana Pola Bełtowska, która wylądowała na 93. metrze.

Polski Związek Narciarski poinformował na platformie X, że do kwalifikacji nie przystąpiła trzecia z naszych pań, Nicole Konderla. Komunikat zamieszczony przez PZN w jej sprawie brzmi dosyć tajemniczo.

"Nicole Konderla została wycofana z turnieju Raw Air po próbie treningowej z powodu braku pewności siebie na skoczni" - czytamy w komunikacie.

22-latka dopiero co powróciła do kadry prowadzonej przez Haralda Rodlauera. Wcześniej głośno było o jej konflikcie z austriackim szkoleniowcem, który zarzucał zawodniczce nieprofesjonalne zachowanie i łamanie obowiązujących zasad (więcej tutaj).

Konderla została odsunięta od zespołu i startowała w Pucharze Interkontynentalnym, w którym zaczęła notować coraz lepsze rezultaty. Po odzyskaniu zaufania trenera powróciła do rywalizacji w Pucharze Świata. Teraz jednak została wycofana tuż przez kwalifikacjami do konkursu w Oslo.

Rodlauer ma poważny problem z kadrą polskich skoczkiń. Na początku lutego TVP Sport poinformował, że trener podjął starania, aby do drużyny narodowej powróciły Kinga Rajda i Kamila Karpiel. Austriacki szkoleniowiec chciał, aby wzmocniły one kadrę oraz służyły radą młodszym koleżankom (więcej tutaj).

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)