Raw Air w Oslo: Johann Andre Forfang najlepszy w serii próbnej, Piotr Żyła ósmy

Johann Andre Forfang skoczył najdalej podczas serii próbnej przed indywidualnym konkursem cyklu Raw Air w Oslo. Ósme miejsce zajął Piotr Żyła.

Piotr Ziemka
PAP/EPA
Serię próbną rozpoczęto z dwunastej belki. Jako osiemnasty zaprezentował się Johann Andre Forfang. Mistrz świata juniorów z 2015 roku wylądował na 136. metrze Holmenkollbakken (HS134) i został liderem. Po jego skoku obniżono rozbieg o jeden stopień. Norweg zachował prowadzenie do końca. Drugi był Peter Prevc. Na trzeciej pozycji uplasował się Ryoyu Kobayashi.

Ósmy wynik miał Piotr Żyła. Na początku drugiej dziesiątki znalazł się Kamil Stoch.

Seria próbna była rozgrywana w loteryjnych warunkach. W czołowej szóstce uplasowali się tacy zawodnicy jak Kobayashi czy też Ville Larinto, a w piątej dziesiątce zostali sklasyfikowani: Daniel Tande (42. miejsce), Maciej Kot (43.) oraz Andreas Wellinger (45.).

Skakało 45 zawodników. Nie pojawili się: Janne Ahonen, Noriaki Kasai, Manuel FettnerMichael Hayboeck i Stefan Kraft.