WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Remont Wielkiej Krokwi zakończony. Skocznia po wizytacji FIS

Po dwóch latach można ogłosić sukces. Podzielony na dwa etapy remont Wielkiej Krowi właśnie się zakończył. Obiekt w Zakopanem jest teraz jednym z najnowocześniejszych na świecie.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Na zdjęciu: skocznia w Zakopanem

- Odebraliśmy już zgodę na użytkowanie skoczni. Na początku listopada delegat FIS dokonał pomiarów na skoczni, które są potrzebne do otrzymania homologacji. Nie było żadnych problemów, więc jej otrzymanie jest tylko formalnością - przyznał dla WP SportoweFakty Grzegorz Kotowicz, który był odpowiedzialny za przebieg remontu Wielkiej Krokwi.

Homologacja zostanie przyznana na 5 lat. W tym czasie na skoczni będą mogły odbywać się najważniejsze zawody, zaliczane do Pucharu Świata w skokach narciarskich czy Letniego Grand Prix.

- Skocznia spełnia wszystkie standardy najnowocześniejszych obiektów. Przede wszystkim mamy mrożone tory i bardzo nowoczesny profil skoczni - dodał Grzegorz Kotowicz.

Punkt konstrukcyjny Wielkiej Krokwi został przesunięty ze 120. na 125. metr. Z kolei odległość bezpieczeństwa będzie wynosiła 140. metrów, a nie jak dotychczas 134. metry. Tym samym na skoczni będą możliwe skoki nawet w granicach 150. metra.

Remont obiektu w Zakopanem podzielony był na dwa etapy. W pierwszym, który odbył się w 2016 roku, założono tory lodowe. W drugim zmieniono profil buli. Dzięki temu zawodnicy będą lecieli niżej nad zeskokiem, ale znacznie dalej. 

W sezonie 2017/2018 zawody PŚ w skokach narciarskich w Zakopanem odbędą się w dniach 26-28 stycznia. Podobnie jak w poprzednich latach na Wielkiej Krokwi zaplanowano konkurs drużynowy i indywidualny. Weekend ze skokami w stolicy polskich Tatr rozpocznie się od piątkowych treningów i kwalifikacji.

ZOBACZ WIDEO Ostatnie igrzyska Weroniki Nowakowskiej. "Będzie kilka szans, żeby spełnić dziecięce marzenie"

Czy w sezonie 2017/2018 reprezentacja Polski wygra konkurs drużynowy PŚ w Zakopanem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×