PŚ w Lahti: trzech Polaków w pierwszej szóstce. W niedzielę powalczą o podium

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / KIMMO BRANDT  / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Reprezentacja Polski nie zdołała stanąć na podium podczas drużynowych zawodów w Lahti, ale trzech Biało-Czerwonych indywidualnie uplasowało się w pierwszej szóstce.

Reprezentacja Polski do samego końca walczyła o podium w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Lahti, ale w ostatniej grupie Kamil Stoch nie obronił się przed atakiem Ryoyu Kobayashiego. Wcześniej dwukrotnie zawiódł Jakub Wolny - jego skoki sprawiły, że Biało-Czerwoni walczyli tylko o trzecie miejsce.

Choć Polacy ostatecznie zajęli czwartą lokatę, możemy z optymizmem spoglądać na niedzielny konkurs indywidualny w Lahti. Jeśli bowiem podliczymy noty indywidualne zawodów drużynowych, trzech podopiecznych Stefana Horngachera uplasowało się w czołowej szóstce - Dawid Kubacki był czwarty, Kamil Stoch piąty, a Piotr Żyła szósty.

Indywidualnie najlepszą notę w stawce 40 zawodników uzyskał Karl Geiger (265,3 punktu). Drugie miejsce pod tym względem zajął Stefan Kraft, tracąc do Niemca 8,1 punktu, a trzeci był Yukiya Sato - z notą 250 punktów.

Wolny zajął 25. miejsce wśród 32 skoczków, którzy w sobotę oddali dwa skoki. W niedzielę (10 lutego) będzie miał okazję do rehabilitacji. Początek konkursu indywidualnego zaplanowany jest na 16:15.

Czytaj również: PŚ w Lahti. koszmarny wypadek Andreasa Stjernena. Chwile grozy w serii próbnej