KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Skoki. Atmosfera w reprezentacji Polski inna niż kiedyś. Maciej Kot zdradza kulisy

Polscy skoczkowie nie są już tak zżytą grupą, jak jeszcze kilka lat temu. - Pamiętam lata, że więcej było tego wspólnego spędzania czasu - zdradza Maciej Kot.

Dawid Borek
Dawid Borek
Maciej Kot Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Maciej Kot
Odpoczynek w samotności, z książką lub przy serialu, zamiast spędzenia wolnego czasu w większej grupie. Tak wygląda obecnie rzeczywistość w reprezentacji Polski skoczków narciarskich. - Pamiętam lata, że więcej było tego wspólnego spędzania czasu. Ale to jest ten znak czasów, że nawet na posiłkach każdy przychodzi, wyciąga telefon - zdradza w rozmowie ze sport.pl Maciej Kot.

27-latek od razu uspokaja, że między polskimi skoczkami występują pozytywne relacje, a mniej wspólnego czasu w grupie wcale nie oznacza, że w reprezentacji Polski "siada" atmosfera.

ZOBACZ: To był jego sezon. Dawid Kubacki najlepszym z Polaków. Oceny dla polskich skoczków narciarskich

- My jednak bardzo dobrze dogadujemy się w obrębie pokojów. Mam bardzo dobry kontakt z Piotrkiem Żyłą. Zwykle gramy na gitarach razem, czy oglądamy seriale. Z Kubą Wolnym i Stefanem Hulą łączy nas z kolei Formuła 1 i gdy niedawno były testy, to wspólnie śledziliśmy relacje. To jest ważne dla atmosfery - mówi Kot.

Swoją drogą polskim skoczkom nie ma się co dziwić, że momentami mogą mieć dość kolegów z drużyny. Razem spędzają przecież zdecydowaną większość roku, zwłaszcza w sezonie zimowym praktycznie nie rozstając się na krok. A że skład kadry praktycznie się nie zmienia, nietrudno o przesyt.

ZOBACZ: Dawid Góra: Błąd popełnić łatwo, a ich skutki mogą być opłakane

- Wiadomo, że teraz po sezonie każdy od siebie chętnie odpocznie, bo ile można. Po prostu każdy chętnie posiedzi w domu i zatęskni za kolegami z zespołu - śmieje się Kot.

ZOBACZ WIDEO "Podsumowanie tygodnia". Lewandowski i Piątek potrzebują zgrania. "Nie widzieliśmy jeszcze współpracy"


Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!
Na jaką ocenę zasłużyli polscy skoczkowie w minionym sezonie? (1 - bardzo zła, 6 - perfekcyjna)

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (12)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×