To był jego sezon. Dawid Kubacki najlepszym z Polaków. Oceny dla polskich skoczków narciarskich

Tym razem nie Kamil Stoch, a Dawid Kubacki był najlepszym z polskich skoczków, biorąc pod uwagę cały sezon 2018/2019. Do tego pozytywnie zaskoczył Jakub Wolny. Zupełnie zawiedli Stefan Hula i Maciej Kot. Zobacz oceny dla Polaków za cały sezon.

Szymon Łożyński

Dawid Kubacki - 5

Naszym zdaniem to właśnie nowotarżanin zasłużył na najwyższą ocenę z szóstki podopiecznych Stefana Horngachera. Dawid Kubacki ma za sobą najlepszy sezon w karierze, zwieńczony przede wszystkim indywidualnym mistrzostwem świata na skoczni normalnej w Seefeld. Do tego po raz pierwszy w karierze wygrał konkurs Pucharu Świata (we włoskim Predazzo). Łącznie aż sześć razy stał na pucharowym podium i wywalczył 5. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. 29-latek był również najlepszym polskim skoczkiem w 67. Turnieju Czterech Skoczni. W Ga-Pa zajął 3. pozycję, w Bischofshofen był drugi, a w całym turnieju został sklasyfikowany na 4. lokacie.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Twoim zdaniem, który z polskich skoczków był najlepszym w sezonie 2018/2019?