Kevin Maltsev mistrzem Estonii w skokach narciarskich, Artti Aigro bez medalu

Kevin Maltsev wygrał mistrzostwa Estonii w skokach narciarskich na normalnym obiekcie w Otepaeae (K90, HS100). Czwarte miejsce zajął Artti Aigro.

Piotr Ziemka
Kevin Maltsev Newspix / Kacper Kirklewski / 400mm.pl / Na zdjęciu: Kevin Maltsev
Po pierwszej serii prowadził Kristjan Ilves. Kombinator norweski uzyskał 88,5 metra i zdobył 110,5 punktu. Kevin Maltsev wylądował na 88. metrze. Na półmetku miał stratę dwóch punktów do lidera.

W drugiej rundzie Maltsev wykonał najdłuższy skok konkursu. 18-latek, który podczas mistrzostw świata w Seefeld został sklasyfikowany na trzydziestej pozycji, skoczył na odległość 97 metrów i wygrał z dorobkiem 238 punktów. Natomiast Ilves miał czwarty rezultat w tej części rywalizacji. Spadł na trzecie miejsce. Zdobył o pół punktu więcej niż Artti Aigro - jedyny Estończyk mający na koncie punkty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2018/2019.

Z czwartej pozycji zajmowanej po pierwszej rundzie na drugą awansował Martti Nomme. Sklasyfikowano szesnastu zawodników.

Miejsce Imię i nazwisko Metry Punkty
1. Kevin Maltsev 88/97 238
2. Martti Nomme 85,5/93 222
3. Kristjan Ilves 88,5/85,5 212,5
4. Artti Aigro 86,5/90,5 212

Maciej Staręga i Paweł Klisz wygrali sprint drużynowy na mistrzostwach Polski Krista Parmakoski najlepsza w Finlandii Konkurs o mistrzostwo Estonii kobiet wygrała Annemarie Bendi. Zaprezentowały się cztery skoczkinie. ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Awantura o rolę Piotra Zielińskiego w reprezentacji. "Może jest zbyt grzeczny, by być liderem naszej pomocy?"

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Kevin Maltsev będzie w czołowej dziesiątce konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w 2019 roku?