Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Oberstdorf 2021. Kapitalna próba Kubackiego. Granerud ponownie najlepszy

Dawid Kubacki popisał się znakomitym skokiem w serii próbnej i znalazł się tuż za podium. W czołówce uplasował się także Kamil Stoch, a najlepszy okazał się Halvor Egner Granerud. Wszyscy Polacy zakwalifikowaliby się do sobotniego konkursu.
Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Dawid Kubacki WP SportoweFakty / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Z dwudziestominutowym opóźnieniem rozpoczęła się seria próbna przed kwalifikacjami do konkursu na skoczni normalnej. Wystartowało w niej pięciu Biało-Czerwonych. 

Na starcie stanęło 66 zawodników. Seria próbna rozpoczęła się z 14. belki. Skoczkom przez większość czasu towarzyszył wiatr w plecy, ale pod koniec zmienił on swój kierunek i delikatnie wspomagał skoczków. 

Jako pierwszy poza granicę punktu konstrukcyjnego skoczył Viktor Polasek, który uzyskał 97 metrów. Półtora metra dalej wylądował Denis Korniłow. Z pozycji lidera zepchnął go jego rodak, Danił Sadrejew. Przez długi czas prowadził Simon Ammann, który w złych warunkach skoczył 98 metrów.

ZOBACZ WIDEO: Oberstdorf 2021. Zwykła maseczka na MŚ nie wystarczy. "To jest wymóg konieczny"

Pierwszym z Biało-Czerwonych był dopiero skaczący z numerem 44 Klemens Murańka. Polakowi towarzyszył mocny wiatr w plecy, jednak nie poradził sobie najlepiej z warunkami. Osiągnął zaledwie 89,5 metra i uplasował się w czwartej dziesiątce. 

Trochę lepiej poradził sobie Andrzej Stękała. Miał delikatne lepsze warunki od Murańki i wylądował na 94. metrze. Zakończył serię próbną w trzeciej dziesiątce. Z pozycji lidera Ammanna zepchnął dopiero Marius Lindvik. Norweg osiągnął aż 102 metry przy niewielkim wietrze w plecy.

Niedługo po Lindviku swoją próbę oddał Piotr Żyła. On skakał już z belki ustawionej na 13. platformie. Uzyskał 97,5 metra i zajął miejsce pod koniec drugiej dziesiątki. Po jego próbie belkę obniżono jeszcze o jeden stopień. Nie przeszkodziło to Anze Laniskowi, który przy delikatnym wietrze pod narty skoczył aż 104,5 metra.

Tuż po Słoweńcu skakał Dawid Kubacki. Polak także poradził sobie kapitalnie, uzyskał 103,5 metra i plasował się tuż za Laniskiem. Niedługo po nim skakał Kamil Stoch. Zawodnik z Zębu skoczył 99 metrów i zajął miejsce w czołówce serii próbnej. Wygrał ją Halvor Egner Granerud, który uzyskał 102 metry przy mocnym wietrze w plecy.

Miejsce Zawodnik Kraj Odległość Nota
1. Halvor Egner Granerud Norwegia 102 86,5
2. Anze Lanisek Słowenia 104,5 85,5
3. Markus Eisenbichler Niemcy 101 83,8
4. Dawid Kubacki Polska 103,5 83,0
5. Robert Johansson Norwegia 100,5 79,1
6. Kamil Stoch Polska 99 78,2
7. Marius Lindvik Norwegia 102 76,1
8. Simon Ammann Szwajcaria 98 75,0
20. Piotr Żyła Polska 97,5 69,6
27. Andrzej Stękała Polska 94 64,9
37. Klemens Murańka Polska 89,5 58,7

         

Czytaj więcej:
Skoki narciarskie. Kamil Stoch zdradził swoje marzenie. "Będzie o to bardzo trudno"
Oberstdorf 2021. Udany debiut Polek na mistrzostwach świata. Wielkie emocje w walce o złoto

Czy Dawid Kubacki obroni tytuł mistrza świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (8)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×