Oberstdorf 2021. Udany debiut Polek na mistrzostwach świata. Wielkie emocje w walce o złoto

Po niesamowitej rywalizacji Austriaczki zdobyły złoty medal mistrzostw świata w konkursie drużynowym w Oberstdorfie. Udany występ zaliczyły reprezentantki Polski.

PS
Kinga Rajda PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kinga Rajda
12 drużyn, w tym Polska, przystąpiło do konkursu drużynowego kobiet w ramach mistrzostw świata w skokach narciarskich. Dla Biało-Czerwonych był to debiut w tej konkurencji na MŚ. Seria próbna nie wróżyła nic dobrego - Polki w sumie zdobyły w niej.. 1,3 punktu.

Na całe szczęście w konkursie podopieczne Łukasza Kruczka skakały znacznie lepiej. Na półmetku drużyna w składzie Anna Twardosz (87,5 m), Kinga Rajda (77 m), Joanna Szwab (64,5 m) i Kamila Karpiel (81,5 m) zajmowała ósme miejsce - ostatnie premiowane awansem do finału.

Bardzo ciekawie było w rywalizacji o medale. Po pierwszej serii prowadziły Austriaczki, które na czoło wyprowadziła Marita Kramer (102,5 metra). Słowenki zajmowały drugie miejsce z minimalną stratą (1,4 punktu), a trzecie były Norweżki (4,4 punktu straty do liderek.

ZOBACZ WIDEO: Oberstdorf 2021. Zwykła maseczka na MŚ nie wystarczy. "To jest wymóg konieczny"

Jeszcze więcej emocji dostarczyła seria finałowa. W niej Słowenki szybko objęły prowadzenie i utrzymywały aż do skoków ostatniej grupy, czyli do momentu, kiedy na belce znów zasiadła Kamer. Austriaczka w czwartek zakończyła konkurs indywidualny bez medalu, ale dzień później poprowadziła zespół do złota. W drugiej serii skoczyła 104 metry i odrobiła dwucyfrową stratę do Słowenek. Ema Klinec odpowiedziała skokiem na 95,5 metra i Słowenki przegrały złoto o zaledwie 1,4 punktu. Trzecie miejsce zajęły Norweżki (17,2 punktu straty do triumfatorek).

W finale Polki zdołały poprawić swoją lokatę i ostatecznie w swoim debiucie na MŚ zajęły siódme miejsce. Twardosz skoczyła 83 metry, Rajda 78 metrów, Szwab 71 metrów, a Karpiel 82 metry.

Wyniki konkursu drużynowego kobiet na MŚ w Oberstdorfie:

Miejsce Kraj Nota
1. Austria 959,3
2. Słowenia 957,9
3. Norwegia 942,1
4. Japonia 877,5
5. Niemcy 873,1
6. RSF 787,4
7. Polska 631,2
8. Czechy 621,5

Czytaj także: - Oberstdorf 2021. Halvor Egner Granerud: Lewandowski to jeden z najlepszych wzorów do naśladowania w świecie sportuSkoki narciarskie. Kamil Stoch zdradził swoje marzenie. "Będzie o to bardzo trudno"

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany) (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×