Oberstdorf 2021. "W erze Małysza dalibyśmy się pokroić za taki wynik". Twitter po konkursie drużynowym

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Piotr Żyła, Kamil Stoch oraz Andrzej Stękała
PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Piotr Żyła, Kamil Stoch oraz Andrzej Stękała
zdjęcie autora artykułu

Ogromne emocje podczas konkursu drużynowego. Po ostatnim skoku wszystko zmieniło się niczym w kalejdoskopie. Polacy ostatecznie zakończyli na trzecim miejscu. Użytkownicy Twittera skomentowali sukces Biało-Czerwonych.

To był jeden z najbardziej trzymających w napięciu konkursów drużynowych w ostatnich latach. Przed skokami czwartej grupy w drugiej serii jeszcze wszystko było możliwe. I rzeczywiście - doszło do przetasowań. Biało-Czerwoni, którzy długo prowadzili, ukończyli zmagania na trzecim miejscu.

"No i odkuł się Horngacher. Brawa za brąz! W erze Małysza dalibyśmy się pokroić i przemielić za taki wynik" - skomentował na Twitterze dziennikarz WP SportoweFakty Wojciech Koerber.

Reprezentantom Polski pogratulował za pośrednictwem Twittera prof. Piotr Gliński, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

"Wczoraj antyreklama dyscypliny, a dziś najlepsza promocja, jaką mogliśmy sobie wymarzyć. Co za konkurs" - napisała Natalia Żaczek z "Przeglądu Sportowego".

"Te zawody przejdą do historii. Niezależnie od końcowych wyników. Ataken!" - pisał Dominik Formela ze skijumping.pl.

"To był najbardziej emocjonujący konkurs drużynowy, jaki oglądałem w życiu" - ocenił Piotr Bąk ze skijumping.pl.

Kapitalny występ zaliczył Piotr Żyła, co również nie umknęło uwadze ekspertów. "Wybitny występ w drużynówce. Dwa skoki za HS. Motor zespołu" - ocenił Mateusz Leleń z TVP Sport.

"Doleżal vs Horngacher. Epic" - skwitował krótko Sebastian Parfjanowicz z TVP Sport. Tym razem górą był szkoleniowiec reprezentacji Niemiec.

"Mam nadzieję, że Paulo Sousa nagrywa i obejrzy po Klassikerze, bo bez tego polskiej duszy nie zrozumie" - napisał Paweł Wilkowicz ze sport.pl. Dodajmy, że Paulo Sousa rozesłał ostatnio pierwsze powołania do kadry.

Czytaj także:Co tam się działo. Tak blisko złota! Biało-Czerwoni z medalem! Niesamowity Piotr ŻyłaHalvor Egner Granerud przekazał nowe informacje o swoim stanie zdrowia. Jest przełom

ZOBACZ WIDEO: Dzień medialny polskiej kadry skoczków na MŚ w Oberstdorfie. Dawid Kubacki oddał się swojej pasji

Źródło artykułu:
Jak ocenisz występ Polaków w konkursie drużynowym?
Pozytywnie
Negatywnie
Neutralnie
Nie mam zdania
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (3)
avatar
Ires guvnojat
7.03.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Niejaki zatwardziały antypolak ires, od kilku tygodni aby sztucznie wywyższyć norwegów, pisze o nich; "tytani z północy". Coś, jacyś ci tytani jakby z papieru buhahahahah:):):)  
avatar
Pionar
7.03.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Gdyby Sedlak wstrzymał Kubackiego na minutę to nie było by wiatru w plecy. Skakał w bardzo złych warunkach.  
Judenrat45
6.03.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
O erze Małysza winniśmy pamiętać, ale to już historia. Teraz piszemy nową. Był kiedyś Mateja obecnie jest era wiecznie spuszczającego drużynę z 1 miejsca Stękały. Weź się człowieku za robotę. J Czytaj całość