KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Marczułajtis znów w Sejmie. Była snowboardzistka zastąpiła prezydenta Warszawy

Po trzech latach ponownie w ławach poselskich zasiadła Jagna-Marczułajtis Walczak. Była snowboardzistka zdecydowała się zastąpić w sejmie Rafała Trzaskowskiego.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Jagna Marczułajtis PAP / Stanisław Rozpędzik / Na zdjęciu: Jagna Marczułajtis
Po niedawnych wyborach samorządowych mandat posła musiał złożyć Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiego, który został nowym prezydentem Warszawy. Jego miejsce zajęła Jagna Marczułajtis. Dla byłej snowboardzistki to powrót do Sejmu RP.

Utytułowana sportsmenka w 2010 r. dostała się z listy PO do sejmiku małopolskiego. Rok później została wybrana do Sejmu na czteroletnią kadencję, ale tego wyniku nie udało jej się powtórzyć w 2015 r. Otrzymała 6899 głosów i zajęła pierwsze niemandatowe miejsce na liście PO w okręgu, w którym znajdował się Trzaskowski. Z tego względu, to Marczułajtis dostała propozycję zajęcia jego miejsca i z niej skorzystała. Jej mandat będzie ważny przez rok - do kolejnych wyborów parlamentarnych.
Podczas swojej pierwszej kadencji w Sejmie Marczułajtis przewodniczyła Komitetowi Konkursowemu Kraków 2022, który przygotowywał kandydaturę polskiego miasta do zorganizowania zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 r. Była snowboardzistka zrezygnowała jednak ze stanowiska po tym jak jej mąż został złapany na prowokacji dziennikarskiej. Pomysł igrzysk w Polsce ostatecznie upadł w referendum.

Marczułajtis brała udział w trzech zimowych igrzyskach olimpijskich (Nagano, Salt Lake City i Turyn). W tej drugiej imprezie zajęła czwarte miejsce w slalomie równoległym. Ponadto zdobyła 14 razy mistrzostwo Polski i raz mistrzostwo Europy.

W styczniu tego roku, w rozmowie z redaktorem naczelnym WP SportoweFakty Michałem Kołodziejczykiem, Marczułajtis tak opowiadała o polityce: - Wejścia do polityki nie żałuję, ale jest mi przykro tylko z jednego powodu. Nikt mnie nie przestrzegł, że działalność w sejmie bardzo zaszkodzi mojemu wizerunkowi jako sportowca.

ZOBACZ WIDEO Adam Kszczot w nowej roli. Został wydawcą WP SportoweFakty
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / Twitter
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×