Arkadiusz Tańcula szokuje. "Większość chłopaków coś bierze"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / arkadiusz_tancula / Na zdjęciu: Arkadiusz Tańcula
Instagram / arkadiusz_tancula / Na zdjęciu: Arkadiusz Tańcula
zdjęcie autora artykułu

Temat dopingu przed Fame MMA 15 to jeden z najgorętszych tematów. Podczas programu "Cage" zapowiadającego sierpniową galę na szokujące wyznanie zdecydował się Arkadiusz Tańcula. Co więcej, swoimi słowami oskarżył on większość środowiska MMA.

Na pierwszej konferencji przed Fame MMA 15 poruszony został temat dopingu domniemanie stosowanego przez Marcina Dubiela. Taką tezę wygłosił Kacper Błoński, który prosił o wprowadzenie dodatkowych testów antydopingowych przed ich walką (więcej na ten temat TUTAJ).

Temat dopingu powrócił w poniedziałkowym programie "Cage" przed Fame MMA 15. Sylwester Wardęga zapytał Arkadiusza Tańculę o to, czy ten rzeczywiście jako trener personalny prowadził podopiecznych z wykorzystaniem sterydów. Aktor potwierdził, ale to nie wszystko. Wyznał, że sam stosował środki wspomagające i to nie tylko w czasie kariery ze sportami sylwetkowymi, ale również w przygodzie z MMA.

- W tym momencie jestem czysty - mówił Arkadiusz Tańcula. - Wcześniej to oczywiście, że brałem. Już nawet z tym przesadzałem. Stosowałem to podczas pierwszych walk, m.in. z Mateuszem Murańskim. Po tej walce już zrezygnowałem, bo wylądowałem w szpitalu i prawie umarłem - wyznał gwiazdor Fame MMA.

ZOBACZ WIDEO: Romanowski o kulisach KSW i wybrykach w reprezentacji, Śmiełowski o Kaczmarczyku

Wspomnianą walkę Arkadiusz Tańcula wygrał, ale w iście dramatycznych okolicznościach. To był jeden z tych pojedynków, którzy przeszedł do historii polskich freak fightów (więcej o tym TUTAJ). Już 26 sierpnia obaj zawodnicy będą mieli okazję do rewanżu, a tuż po tej walce Tańcula wyjdzie do drugiego pojedynku. Jego drugim rywalem na Fame MMA 15 będzie Jacek Murański.

W dalszej części rozmowy z Sylwestrem Wardęgą Tańcula odniósł się do tego czy to wyznanie nie zamknie jego kariery w innych organizacjach. On od dawna zapowiada, że chciałby sprawdzić się w federacji typowo sportowej.

- Jestem ponad rok czysty, więc nic mi nie wyjdzie. Nawet w UFC jest tak, że jest sztab ludzi, którzy wyliczają ci co i kiedy masz brać, aby nie wyszło na badaniach. Oni normalnie lecą na bombie, tylko to wszystko jest ustalone. W USA to w ogóle doping idzie do przodu, nie to co u nas - mówił Arkadiusz Tańcula.

- Temat dopingu w sporcie to jest rozległy temat. To wszystko zależy, co uznamy za środek dopingowy. Większość chłopaków, którzy trenują coś biorą, np. meldonium, które poprawia wydolność - zakończył aktor znany z występów w Fame MMA.

Fame MMA 15 odbędzie się w piątek, 26 sierpnia. W walce wieczoru zmierzą się wspomniane Marta Linkiewicz oraz Aniela Bogusz. Natomiast poza tym będzie można zobaczyć m.in. Marcina "Xayoo" Majkuta, Filipa Zabielskiego czy Mikołaja "Konopskyy'ego" Tylko.

Zobacz także: Błoński atakuje członka Ekipy Zobacz także: Murańscy znów zaczepiają Tańculę

Źródło artykułu:
Komentarze (0)