Wotore 2. Karolina Sobek przeciwniczką Klaudii Syguły w walce kobiet na gołe pięści

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: Klaudia Syguła (pierwsza z lewej)
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Klaudia Syguła (pierwsza z lewej)
zdjęcie autora artykułu

Już 23 maja odbędzie się gala Wotore 2. Podczas wydarzenia kibice zobaczą historyczną walkę kobiet na gołe pięści. Ogłoszono rywalkę Klaudii Syguły, którą będzie Karolina Sobek.

W tym artykule dowiesz się o:

Trenująca w klubie Spartakus Rzeszów Karolina Sobek zmierzy się z reprezentantką Shark Top Team Łódź Klaudią Sygułą. Będzie to pierwsza walka kobiet na gołe pięści w Polsce i jeden z głównych pojedynków sobotniej gali Wotore 2.

Sobek na swoim koncie ma amatorskie występy w mieszanych sztukach walki. Na galach takich organizacji, jak Blood Fight Night, Carpathian Warriors czy Blood Fight Night pokonała między innymi Ghanię Tatou, Agnieszką Sobczyk i Ilonę Wąsowską, przegrywała natomiast z Terezą Bledą i Anną Tarsińską.

Rywalką Karoliny Sobek będzie Klaudia Syguła, wicemistrzyni Europy w amatorskim MMA. Zawodniczka z Łodzi ma na swoim koncie też walkę w organizacji Babilon MMA, gdzie przez duszenie w drugiej rundzie pokonała Oliwię Załuską.

Początkowo przeciwniczką Syguły miała być Izabela Badurek, doświadczona zawodniczka mieszanych sztuk walki, która ma za sobą występy dla takich organizacji, jak UFC czy FEN. 28-latka ostatecznie wycofała się jednak z tego pojedynku.

- Cieszę się, że to ja będę mogła to zacząć, bo myślę, że będzie to zapamiętane przez ludzi - powiedziała Syguła w rozmowie z Polskim Radiem.

Podczas gali Wotore 2 odbędzie się turniej, w którym zwycięzca otrzyma 50 tysięcy złotych. Udział w nim wezmą Szymon Nowowiejski, Michał Banbula, Filip Fijałkowski, Miłosz Wodecki, Damian Bury, Karol Grzesiuk, Kacper Miklasz i Piotr Kurowski. Oprócz tego widzowie zobaczą walki Cezary Oleksiejczuk vs Damian Majewski oraz Marek Samociuk vs Denis Załęcki.

ZOBACZ TAKŻE: Aż poleje się krew. Wysyp gal z walkami na gołe pięści w Polsce Mariusz Wach dostał ofertę stoczenia walki na gołe pięści. "Tym razem muszę odmówić"

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (online): walka, jakiej w Polsce nie było! "Uważają, że porywam się z motyką na słońce"

Źródło artykułu: