Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Mecz prawdy - zapowiedź spotkania Speedway Polonia Piła - Orzeł Łódź

W sezonie 2009 ligowy żużel powrócił do Piły. Pilskim działaczom udało zmontować się ciekawą ekipę, która dostarcza kibicom wielu emocji. Orzeł Łódź pozostaje od pewnego czasu klubem z niezrealizowanymi ambicjami. Prezes Witold Skrzydlewski inwestuje w drużynę spore pieniądze i oczekuje awansu do I ligi. Być może uda się w tym sezonie, bo jak dotąd łódzka ekipa jest niepokonana.
Marcin Dobrochowski
Marcin Dobrochowski

Niedzielny mecz zapowiada się bardzo interesująco. Drużyna Speedway Polonii stworzona została z ciekawych zawodników. Ekipa gwarantuje ciekawe widowiska, czego najlepszym przykładem może być wygrany mecz I kolejki z rawickimi Niedźwiadkami. Nie brakowało walki na torze, a wynik 53:37 ucieszył licznie zebranych kibiców. W pełni usatysfakcjonowany był również coach pilskiej drużyny Piotr Szymko, który podkreślał równą jazdę wszystkich zawodników. Porażka w Opolu postawiła jednak zespół w mało komfortowej sytuacji. Dla Speedway Polonii niedzielna potyczka z łodzianami będzie meczem prawdy. Ewentualna porażka z Orłem może zrazić kibiców, którzy na inauguracji sezonu nie zawiedli.

Liderem zespołu już przed sezonem okrzyknięty został Piotr Świst. Popularny Twisty nie zawodzi oczekiwań i po dotychczasowych dwóch kolejkach legitymując się średnią 2,300 jest najskuteczniejszym polskim zawodnikiem II ligi. Ważnym ogniwem pilskiej drużyny jest również Roberto Haupt. Niemiec jeździł już wcześniej w Pile, ale w barwach fatalnie spisującej się PKŻ Polonii. Mimo to osiągał w miarę satysfakcjonujące wyniki. Ponowne sprowadzenie Haupta do Piły ku uciesze kibiców okazało się strzałem w dziesiątkę pilskich działaczy. Niemiec jest już innym zawodnikiem niż przed paru laty, wyraźnie dojrzał. Na pilskim torze w meczu z rawickim Kolejarzem w czterech startach uzyskał 10 punktów. Nieco gorzej było w Opolu, ale nie można powiedzieć by Niemiec zawiódł. Druga linia pilskiego zespołu prezentuje się również przyzwoicie. Pilscy fani mocno liczą na Aleksieja Charzcenkę. Rosjanin jak dotychczas prezentuje się przeciętnie, jednak pilski owal wyraźnie mu leży, co potwierdza najlepszy czas dnia z zawodów inaugurujących sezon.

Równie kameleonową formę jak "Alosza" prezentuje obecnie Michał Rajkowski. Wychowanek gorzowskiej Stali na torze w Pile punktował przyzwoicie, ale już podczas wyjazdowego meczu w Opolu był cieniem tego zawodnika. Co ciekawe opolski tor ma podobną geometrię do aren angielskich, gdzie bardzo często - z reguły z dobrym rezultatem - ściga się Rajkowski. Zawodnika nie ma w awizowanym składzie pilan, ale jego obecność należy brać mocno pod uwagę. Henning Bager który zadebiutował w pilskiej drużynie w poprzedniej kolejce, wydaje się być pewnym punktem zespołu. Łukasz Linette podobnie jak Duńczyk w dotychczasowych meczach swoje punkty zdobył. Zdecydowanie poniżej oczekiwań spisał się w pierwszym meczu Polonii Kauko Nieminen. Dwa biegi i zerowy dorobek punktowy świadczy o tym, że Fin kompletnie nie dopasował się do toru przy ul. Bydgoskiej. Zawodnik ten nie jest awizowany na niedzielne spotkanie, ale podobnie było w pierwszym spotkaniu. Pilscy kibice liczą na dobrą postawę młodzieżowców. W podstawowym składzie jest Michał Łopaczewski, który niewątpliwie ma umiejętności, ale na razie nie przekłada się to na wynik. Być może w drużynie zadebiutuje Duńczyk Peter Kildemand. Młodzieżowy straniero Speedway Polonii kapitalnie spisał się w przedsezonowym sparingu wewnętrznym. Niestety nie miał okazji zadebiutować w drużynie w oficjalnych zawodach. Czy pojawi się jako rezerwowy w niedzielnym spotkaniu? Zapytany o kwestię Kildemanda, dyrektor sportowy Speedway Polonii Lech Kędziora powiedział: - No cóż, wysłaliśmy mu zaproszenie....

Drużyna łódzka jest jednym z głównych pretendentów do awansu do I ligi. Witold Skrzydlewski mocno wspiera ekipę, jednak zawodnicy jak dotąd nie spełniali pokładanych w nich nadziei. Ten sezon wydaje się być inny. Orzeł pewnie wygrał dwa pierwsze tegoroczne pojedynki. Zwłaszcza zwycięstwo w Lublinie mogło zaimponować. Łodzianie zgnietli ekipę braci Rempałów będąc drużyną lepszą pod każdym względem. Personalnie Orzeł jak na drugą ligę prezentuje się znakomicie. Skład jest wyrównany i bardzo mocny. Każdy z zawodników może być liderem. W niedzielnych zawodach pilscy kibice będą mieli okazję podziwiać wychowanka TS Polonii Piła - Mariusza Frankowa, niestety w barwach drużyny łódzkiej. Młodzież w drużynie łódzkiej prezentuje się również wyśmienicie. Imponuje zwłaszcza tegoroczna forma Simona Gustafssona, który ze średnią 2,889 jest najskuteczniejszym zawodnikiem drugiej ligi. Jeśli dodamy do tego Macieja Piaszczyńskiego to łatwo wywnioskować, że łodzianie w każdym spotkaniu w biegu juniorskim są faworytami. W kadrze Orła jest były zawodnik Kolejarza Rawicz - Piotr Dym. Słabiutki ubiegły sezon w I lidze jest już przeszłością, a Dymek jest już w dobrej dyspozycji. Denis Sajfutdinow chyba zapatrzył się w brata i solidnie punktuje, choć tylko na drugoligowym froncie. Jeśli dodamy do tego jeszcze doświadczonego Stanisława Burzę i ulubieńca łódzkich kibiców Freddiego Erikssona to otrzymujemy drużynę, którą naprawdę ciężko będzie komukolwiek w lidze pokonać.

Kibice zastanawiają się czy w drużynie Orła na pozycji rezerwowego pojawi się Henka Gustafsson. Na trybunach obecny będzie profesor z Oxfordu Hans Nielsen i gdyby pojawił się również były zawodnik Polonii Bydgoszcz, to wspomnienia z czasów TS Polonii mocno by odżyły.

Awizowane składy drużyn na mecz Speedway Polonia Piła - Orzeł Łódź

Orzeł Łódź:
1. Mariusz Franków
2. Denis Sajfutdinov
3. Stanisław Burza
4. Piotr Dym
5. Freddie Eriksson
6. Maciej Piaszczyński

Speedway Polonia Piła:
9. Piotr Świst
10. Aleksiej Charczenko
11. Roberto Haupt
12. Łukasz Linette
13. Henning Bager
14. Michał Łopaczewski

Początek spotkania o godz. 15:00

Ceny biletów:
- normalny 20 zł
- ulgowy 12 zł
- program 5 zł

Zamów relację z meczu Speedway Polonia Piła - Orzeł Łódź
Wyślij SMS o treści ZUZEL PILA lub o treści ZUZEL LODZ na numer 7303
Koszt usługi 3,66 zł z VAT.

Zamów wynik meczu Speedway Polonia Piła - Orzeł Łódź
Wyślij SMS o treści ZUZEL PILA lub o treści ZUZEL LODZ na numer 7101
Koszt usługi 1,22 zł z VAT.

Prognoza pogody:
opady: brak
temperatura: 16 stopni Celsjusza
wiatr: północno-zachodni 7,2km/h

Ostatni mecz pilskiej drużyny z zespołem Orła w Pile odbył 17.04.2006 r. Goście zdecydowanie wygrali 61:29.

Orzeł Łódź
1. S. Kowolik 4+1 (2*,2,u,o)
2. T. Zywertowski 4 (3,1,u)
3. W. Żurawski 8+2 (2*,d,3,2*,1)
4. J. Woźniak 10+1 (3,3,2*,2)
5. S. Katt 8+1 (3,3,d,2)
6. B. Kwiatkowski 11+1 (3,2*,3,3)
7. M. Kozdraś 5+1 (2*,1,1,1)
8. R. Gatjatow 11 (2,3,3,3)

PKŻ Polonia
9. R. Haupt 6 (1,1,w,1,3)
10. Ł. Związko 4 (0,0,1,1,2)
11. J.Hejral 2+1 (d,d,1,1*,0)
12. P.Kowalewski 8 (1,3,2,2,d)
13. M.Jąder 7 (2,2,3,0)
14. Ł. Nowak 2 (1,1,w)
15. T.Chyżewski 0 (w,0,0)

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (9):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×