Tunezyjka skruszyła opór Amerykanki. Awans finalistki Rolanda Garrosa

Tunezyjska tenisistka Ons Jabeur przetrwała szturm Amerykanki Alycii Parks i awansowała do kolejnej rundy turnieju WTA 500 w Berlinie. W grze o tytuł pozostaje Coco Gauff, finalistka Rolanda Garrosa.

Ons Jabeur Getty Images / Boris Streubel / Na zdjęciu: Ons Jabeur
Berlin po raz drugi gości turniej WTA na trawie. Z numerem pierwszym została rozstawiona Ons Jabeur (WTA 5). W czwartek Tunezyjka zameldowała się w ćwierćfinale. Pokonała 6:2, 7:6(8) Alycię Parks (WTA 169). W drugim secie Amerykanka ruszyła w pogoń z 1:3. W emocjonującym tie breaku Jabeur obroniła piłkę setową i wykorzystała piątą meczową.

W ciągu 91 minut Jabeur wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów. Posłała 13 kończących uderzeń przy 17 niewymuszonych błędach. Parks naliczono 18 piłek wygranych bezpośrednio i 31 pomyłek. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W ubiegłym sezonie w Charleston Tunezyjka wygrała 6:4, 6:0. W ćwierćfinale zmierzy się z Alaksandrą Sasnowicz.

Coco Gauff (WTA 13) pokonała 6:0, 6:4 Xinyu Wang (WTA 76). W drugim secie Amerykanka od 2:4 zdobyła cztery gemy z rzędu. W trwającym 63 minuty meczu finalistka Rolanda Garrosa zdobyła 23 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 14 break pointów. Jej kolejną rywalką będzie Czeszka Karolina Pliskova.

Belinda Bencić (WTA 17) wygrała 6:4, 1:6, 6:1 z Anną Kalinską (WTA 81). W trwającym godzinę i 55 minut meczu Szwajcarka zgarnęła 34 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana dwa razy, a sama spożytkowała trzy z 11 break pointów.

Weronika Kudermetowa (WTA 24) zwyciężyła 6:3, 6:7(5), 6:1 Ludmiłą Samsonową (WTA 29). Ta druga w Berlinie broniła tytułu. Poderwała się do walki i z 3:6, 0:4 doprowadziła do trzeciego seta (po drodze odparła piłkę meczową). W nim wyraźnie lepsza była Kudermetowa i w ćwierćfinale spotka się z Bencić.

bett1open, Berlin (Niemcy)
WTA 500, kort trawiasty, pula nagród 757,9 tys. dolarów
czwartek, 16 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Ons Jabeur (Tunezja, 1) - Alycia Parks (USA, Q) 6:2, 7:6(8)
Coco Gauff (USA, 7) - Xinyu Wang (Chiny, Q) 6:0, 6:4
Belinda Bencić (Szwajcaria, 8) - Anna Kalinska (WC) 6:4, 1:6, 6:1
Weronika Kudermetowa - Ludmiła Samsonowa 6:3, 6:7(5), 6:1

Mistrzyni olimpijska zakończyła karierę. "Moje ciało miało już dosyć"

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Ons Jabeur awansuje do półfinału turnieju w Berlinie?