Wybitna tenisistka rywalką Magdy Linette. Sensacje w Wimbledonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / KIERAN GALVIN / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
PAP/EPA / KIERAN GALVIN / Na zdjęciu: Andżelika Kerber

Niemiecka tenisistka Andżelika Kerber odprawiła Francuzkę Kristinę Mladenović i w środę będzie rywalką Magdy Linette w wielkoszlemowym Wimbledonie. W poniedziałek w Londynie nie brakowało sporych niespodzianek.

W poniedziałek w Londynie plan gier nie został w pełni zrealizowany, bo przeszkodził deszcz. Do rywalizacji przystąpiła Andżelika Kerber (WTA 19), mistrzyni imprezy z 2018 roku. Niemka prowadziła 6:0, 2:0, aby ostatecznie pokonać 6:0, 7:5 Kristinę Mladenović (WTA 120).

W trwającym 64 minuty meczu Kerber zdobyła 23 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy z czterech break pointów i wykorzystała pięć z 10 szans na przełamanie. Niemce naliczono 17 kończących uderzeń przy 12 niewymuszonych błędach. Mladenović miała 20 piłek wygranych bezpośrednio i 27 pomyłek.

Kerber jest byłą liderką rankingu. W sumie w swoim dorobku ma trzy wielkoszlemowe tytuły. Dwa zdobyła w 2016 roku w Australian Open i US Open. W środę Niemka zmierzy się z Magdą Linette, którą w tym sezonie pokonała w trzech setach na mączce w Strasburgu.

Martina Trevisan (WTA 29) w tegorocznym Rolandzie Garrosie doszła do pierwszego wielkoszlemowego półfinału. W Wimbledonie wystąpiła po raz drugi i pozostaje bez wygranego meczu. W poniedziałek nie miała nic do powiedzenia w starciu ze swoją rodaczką Elisabettą Cocciaretto (WTA 119). Niżej notowana Włoszka zwyciężyła 6:2, 6:0. W ciągu 67 minut zniwelowała trzy break pointy i zamieniła na przełamanie pięć z 12 okazji.

Odpadła też Danielle Collins (WTA 8), która przegrała 7:5, 4:6, 4:6 z Marie Bouzkovą (WTA 66). Amerykanka roztrwoniła prowadzenie 2:0 w trzecim secie. W trwającym dwie godziny i 23 minuty meczu uzyskała pięć przełamań, a sama sześć razy oddała podanie. Zanotowano jej 45 kończących uderzeń i 53 niewymuszone błędy. Czeszka spotkanie zakończyła z dorobkiem 24 piłek wygranych bezpośrednio przy zaledwie sześciu pomyłkach.

W turnieju nie ma już też Beatriz Haddad Mai (WTA 28), która w tym roku na trawie zdobyła dwa tytuły i miała serię 12 z rzędu wygranych meczów. Brazylijka uległa 4:6, 6:4, 2:6 Kai Juvan (WTA 62). W ciągu godziny i 56 minut Słowenka zgarnęła 38 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała trzy z siedmiu break pointów. W II rundzie jest Anett Kontaveit (WTA 3), która pokonała 7:5, 6:1 Bernardę Perę (WTA 123). W pierwszym secie Estonka wróciła ze stanu 1:4.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 40,3 mln funtów poniedziałek, 27 czerwca

I runda gry pojedynczej kobiet:

Anett Kontaveit (Estonia, 2) - Bernarda Pera (USA) 7:5, 6:1 Andżelika Kerber (Niemcy, 15) - Kristina Mladenović (Francja) 6:0, 7:5 Marie Bouzkova (Czechy) - Danielle Collins (USA, 7) 5:7, 6:4, 6:4 Elisabetta Cocciaretto (Włochy) - Martina Trevisan (Włochy, 22) 6:2, 6:0 Kaja Juvan (Słowenia) - Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 23) 6:4, 4:6, 6:2 Dalma Galfi (Węgry) - Maddison Inglis (Australia, Q) 5:7, 6:3, 6:4 Ann Li (USA) - Lucia Bronzetti (Włochy) 6:1, 6:4 Panna Udvardy (Węgry) - Tamara Zidansek (Słowenia) 6:4, 7:6(1) Irina-Camelia Begu (Rumunia) - Jekaterina Gorgodze (Gruzja) 6:4, 6:1