Dominacja. Iga Świątek zrobiła to po raz osiemnasty

Nieco ponad godzinę trwał mecz Igi Świątek z Jasmine Paolini. Liderka światowego rankingu w efektownym stylu awansowała do II rundy US Open. Przy okazji 21-latka wyśrubowała jedną ze statystyk.

Mateusz Kozanecki
Iga Świątek Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek
- Lubię grać pierwsze mecze w turnieju, bo to dla mnie test, żeby zobaczyć, na jakim etapie jestem, w jakim stanie jest moja forma. Wiemy, z jakiej pozycji rozpoczęliśmy ten turniej i czekamy na kolejne mecze - powiedziała Iga Świątek po wygranym starciu z Jasmine Paolini (więcej TUTAJ).

W pierwszym secie pojawiły się drobne problemy u Polki - została dwukrotnie przełamana przez rywalkę, ale mimo to zdołała wygrać tę część gry 6:3.

Kolejna partia to już popis liderki światowego rankingu. 21-latka wygrała tego seta do zera. Jak wyliczyli statystycy, zrobiła to już po raz... osiemnasty w tym sezonie - ostatnio 28 czerwca w I rundzie Wimbledonu, gdzie mierzyła się z Janą Fett (6:0, 6:3).

Dodajmy, że w tym roku Świątek rozegrała już 58 meczów, z czego wygrała 51. Na kortach twardych jej bilans to 29-5.

Kolejną rywalką Polki podczas US Open będzie Greet Minnen lub Sloane Stephens. - Będę gotowa na obydwie przeciwniczki - zapewniła Iga Świątek w rozmowie z Eurosportem.

Legenda apeluje ws. Igi Świątek. "Nie twórzcie problemów"