Faworytka była w opałach. Francuzka czeka na Magdę Linette

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Elsa /  Jelena Ostapenko
Getty Images / Elsa / Jelena Ostapenko

Koreanka Boyoung Jeong sprawiła ogromne problemy Łotyszce Jelenie Ostapenko w turnieju WTA 250 w Seulu. Francuzka Kristina Mladenović może być rywalką Magdy Linette w II rundzie.

W Seulu Jelena Ostapenko (WTA 19) jest najwyżej rozstawioną tenisistką. Mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 miała nieoczekiwane problemy już w I rundzie. Zwyciężyła 6:4, 3:6, 7:6(2) Boyoung Jeong (WTA 688). W trzecim secie waleczna Koreanka z 3:5 wyszła na 6:5. O losach meczu zadecydował tie break, w którym Łotyszka skruszyła opór rywalki.

W trwającym dwie godziny i 13 minut meczu Jeong wykorzystała osiem z dziewięciu break pointów. Ostapenko na przełamanie zamieniła siedem z 15 szans. Łotyszka zdobyła o siedem punktów więcej (106-99). W II rundzie zmierzy się z Anastazją Gasanową (WTA 141), która wygrała 7:5, 7:5 z Astrą Sharmą (WTA 206). W pierwszym secie Australijka uzyskała przełamanie na 5:4, by stracić trzy kolejne gemy. W drugim z 2:5 wyrównała na 5:5, ale końcówka należała do jej rywalki.

Tatjana Maria (WTA 80) zwyciężyła 7:6(5), 7:6(5) Eugenie Bouchard (WTA 520). Niemka obroniła piłkę setową w 10. gemie drugiego seta. W trwającym dwie godziny i 17 minut meczu obie tenisistki uzyskały po dwa przełamania. Maria zdobyła o pięć punktów więcej (89-84). Kolejną rywalką półfinalistki tegorocznego Wimbledonu będzie Australijka Kimberly Birrell.

Jekaterina Aleksandrowa (WTA 24) wykorzystała sześć z 10 break pointów i pokonała 6:1, 3:6, 6:1 Asię Muhammad (WTA 142). Ankita Raina (WTA 329) zwyciężyła 4:6, 7:5, 6:1 Maddison Inglis (WTA 137). Hinduska wróciła z 4:6, 0:2 i obroniła piłkę meczową w 10. gemie drugiego seta.

Rebecca Marino (WTA 81) w 65 minut rozbiła 6:1, 6:2 Janę Fett (WTA 286). Kanadyjka zaserwowała osiem asów i zdobyła 18 z 20 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła dwa break pointy i zamieniła na przełamanie cztery z dziewięciu szans.

Kristina Mladenović (WTA 135) wygrała 6:4, 4:6, 6:3 z Sohyun Park (WTA 469). Francuzka prowadziła 6:4, 3:1, ale nie zakończyła meczu w dwóch setach. W trzeciej partii musiała odrabiać straty. Od 0:2 zdobyła sześć z siedmiu kolejnych gemów. W II rundzie była 10. singlistka świata zmierzy się z Magdą Linette lub Holenderką Arianne Hartono.

Hana Bank Korea Open, Seul (Korea Południowa) WTA 250, kort twardy, pula nagród 251,7 tys. dolarów wtorek, 20 września

I runda gry pojedynczej:

Jekaterina Aleksandrowa (2) - Asia Muhammad (USA) 6:1, 3:6, 6:1 Tatjana Maria (Niemcy, 7) - Eugenie Bouchard (Kanada) 7:6(5), 7:6(5) Rebecca Marino (Kanada, 8) - Jana Fett (Chorwacja, Q) 6:1, 6:2 Kristina Mladenović (Francja) - Sohyun Park (Korea Południowa, WC) 6:4, 4:6, 6:3 Anastazja Gasanowa - Astra Sharma (Australia, Q) 7:5, 7:5 Victoria Jimenez Kasintseva (Andora) - Chloe Paquet (Francja) 6:2, 6:2 Ankita Raina (Indie, Q) - Maddison Inglis (Australia) 4:6, 7:5, 6:1

Czy Jelena Ostapenko awansuje do ćwierćfinału w Seulu?