Hubert Hurkacz w półfinale. Mecz pod kontrolą Polaka

Hubert Hurkacz w ćwierćfinałowym meczu turnieju ATP 250 we francuskim Metz pokonał niżej notowanego Arthura Rinderknecha i awansował do półfinału imprezy.

Rafał Sierhej
Hubert Hurkacz Getty Images / David Kirouac/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz bardzo ciepło wspomina poprzednią wizytę w Metz. Polak w 2021 roku wygrał bowiem ten turniej, pokonując w finale Hiszpana Pablo Carreno. Wówczas nie przegrał nawet seta.

Tegoroczne zmagania "Hubi" rozpoczął od 1/8 finału. Tam na jego drodze stanął doświadczony Dominic Thiem. Wówczas Polak nie dał swojemu rywalowi żadnych szans. Do starcia z Arthurem Rinderknechem podchodził w roli faworyta.

Rozstawiony z "dwójką" wrocławianin faktycznie pokazał to na korcie. Hurkacz wygrał pierwszego seta. Wystarczyło jedno przełamanie. Przy tak dobrej dyspozycji jeden zabrany gem serwisowy pozwalał bez kłopotów kontrolować przebieg pojedynku.

To wszystko mimo faktu, że pierwszy serwis nie funkcjonował jakoś fantastycznie. Hurkacz trafił niespełna 60 procent wszystkich wykonanych w tej części meczu pierwszych podań. Zdobył z nich jednak aż 88 procent punktów, przy zaledwie 68 procentach po stronie rywala.

W pierwszym secie Polak nie musiał bronić żadnego break pointa. Z kolei Francuz trzykrotnie stawał w takiej opresji. Wystarczyło, że raz Hurkacz zdołał odebrać rywalowi podanie.

Drugi set do pewnego momentu miał bliźniaczo podobny przebieg. Tenisista z Wrocławia znowu kontrolował sytuację na korcie. Na początku obaj panowie bronili swoje serwisy, jednak przełamanie nadeszło w środku partii.

Hubert odebrał rywalowi podanie przy stanie 2:2, a następnie obronił swój serwis i wyszedł na dwugemowe prowadzenie. Rozstawiony z "dwójką" zawodnik następnie pokazał swoją wyższość nad nerwowym reprezentantem gospodarzy.

W sobotnim półfinale turnieju Moselle Open 2022 rywalem Hurkacza będzie Włoch Lorenzo Sonego.