Amerykanka była bezradna. Bez emocji w pierwszym ćwierćfinale w Indian Wells

Aryna Sabalenka w ekspresowym tempie rozprawiła się z Coco Gauff w turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Mecz trwał 64 minuty, a w drugim secie Amerykanka nie miała nic do powiedzenia.

Aryna Sabalenka Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
W Indian Wells przyszedł czas na ćwierćfinały. Pierwszy nie dostarczył emocji. Aryna Sabalenka (WTA 2) była faworytką i błyskawicznie rozprawiła się z Coco Gauff (WTA 6). Mistrzyni Australian Open rozbiła Amerykankę 6:4, 6:0. Było to piąte spotkanie tych tenisistek. Bilans to teraz 4-1 dla Sabalenki.

Początek był bardzo nerwowy w wykonaniu Gauff. W pierwszym gemie oddała podanie robiąc podwójny błąd i pakując forhend w siatkę. W trzecim groziła jej kolejna strata serwisu, ale odparła break pointa. Sabalenka była bardzo solidna w każdym elemencie gry, konstruowała dobre ataki i imponowała pracą w obronie.

Gauff rozkręciła się i coraz lepiej przechodziła z obrony do ataku. Sabalenka serwowała jednak bardzo dobrze i nie pozwoliła rywalce na odrobienie straty przełamania. Amerykanka do końca dzielnie walczyła i szukała swojej szansy, ale się jej nie doczekała. W dziewiątym gemie obroniła piłkę setową i asem poprawiła wynik na 4:5. Więcej nie zdziałała. Set dobiegł końca, gdy reprezentantka gospodarzy wyrzuciła return.

Amerykanka coraz gorzej wytrzymywała trudy wymian. Sabalenka grała szybko i bardzo dokładnie. Początek II partii był podobny, czyli niepewna Gauff znów straciła podanie. Na tym podobieństwa się kończą, bo scenariusz był dużo gorszy dla reprezentantki gospodarzy Straciła animusz i nie istniała na korcie. Forhendowe pomyłki kosztowały ją kolejne straty podania, w trzecim i piątym gemie. Po chwili Sabalenka zakończyła spotkanie świetnym serwisem.

W ciągu 64 minut Sabalenka zdobyła 26 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie dała rywalce żadnej szansy na przełamanie, a wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Posłała 18 kończących uderzeń przy 15 niewymuszonych błędach. Gauff miała 12 piłek wygranych bezpośrednio i 29 pomyłek. W drugim secie Amerykanka zgarnęła zaledwie osiem punktów.

W piątek w półfinale Sabalenka zmierzy się z Marią Sakkari. Bilans meczów tych tenisistek to 4-3 dla triumfatorki tegorocznego Australian Open. Dwa ostatnie ich spotkania odbyły się w fazie grupowej dwóch ostatnich edycji WTA Finals, w Guadalajarze (2021) i Fort Worth (2022). W obu górą była Greczynka.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
WTA 1000, kort twardy, pula nagród 8,8 mln dolarów
środa, 15 marca

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Aryna Sabalenka (2) - Coco Gauff (USA, 6) 6:4, 6:0

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Aryna Sabalenka awansuje do finału w Indian Wells?