Holger Rune wściekł się na sędziego. "Jesteś absolutnym żartem człowieku"

W drugim secie ćwierćfinałowego meczu turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie z udziałem Novaka Djokovicia i Holgera Rune doszło do mocnego spięcia między sędzią a młodym Duńczykiem. Tenisista nie wytrzymał.

Rafał Sierhej
Holger Rune do meczu z Novakiem Djokoviciem w ramach ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Rzymie podszedł z wielką motywacją. Duńczyk w pierwszym secie nie dał większych szans Serbowi, który wyglądał na bezbronnego.

Druga część spotkania była już zdecydowanie bardziej wyrównana. W pewnym momencie jednak fatalny błąd popełnił sędzia Mohamed Lahyani. Rune przerwał akcję, bo wydawało mu się, że piłka po uderzeniu Novaka wyszła w aut. Poprosił o sprawdzenie styczności z linią.

Sędziujący to spotkanie Szwed uznał, że Rune się pomylił. Duńczyk stracił punkt. Później jego gra się rozsypała i Djoković przełamał na 4:2. Ta akcja miała duże znaczenie, co pokazało późniejsze zachowanie Rune.

W przerwie medycznej Rune jasno wyraził swoje zdanie o tej sytuacji. - Jesteś absolutnym żartem, człowieku - rzucił w kierunku arbitra. Wyraźnie przy tym gestykulował. Na nic zdały się próby uspokojenia go.

- To zawsze sędzia sprawia, że ​​wyglądam jak zły facet - dodał po chwili z irytacją. Po drugiej stronie znajdujący się w doskonałym nastroju Djoković obserwował to wszystko spokojnie, jedynie się śmiejąc. Warto dodać, że Rune miał w tej sytuacji rację, co pokazały powtórki telewizyjne. To nie pierwszy tego typu błąd na turnieju w Rzymie.

Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"