Djoković show. Zobacz, co zrobił podczas przerwy w meczu

W meczu otwarcia Wimbledonu Novak Djoković pokonał Pedro Cachina. W kontekście serbskiego tenisisty dużo mówi się nie o samym wyniku, lecz o jego zachowaniu w trakcie przerwy.

Szymon Michalski
Novak Djoković PAP/EPA / Neil Hall / ESPN/Twitter / Na zdjęciu: Novak Djoković
Zgodnie z planem Novak Djoković zainaugurował tegoroczny Wimbledon. Obrońca tytułu nie miał większych problemów z pokonaniem Argentyńczyka, Pedro Cachina 6:3, 6:3, 7:6(4). Z rytmu nie wybiła go nawet ponad godzinna przerwa spowodowana opadami deszczu i śliską nawierzchnią.

Pół żartem pół serio można powiedzieć, że to właśnie dzięki niekorzystnym warunkom atmosferycznym serbski tenisista skradł show. Gdy nad kortem rozpadało się, sędzia zarządził przerwę.

W jej trakcie Djoković wpadł na dość oryginalny pomysł. 36-latek wbiegł na kort i zaczął... osuszać go ręcznikiem, zeby mecz został szybciej wznowiony. To rozbawiło licznie zgromadzonych kibiców, których następnie zapraszał do tego, by zeszli na kort i dołączyli do niego.

"Novak Djokovic próbuje osuszyć kort ręcznikiem podczas deszczu" - napisała na Twitterze stacja ESPN, zamieszczając film z tego momentu.

Ostatecznie po blisko godzinnej przerwie mecz został wznowiony i zakończony zwycięstwem Djokovicia. Następnym rywalem obrońcy tytułu będzie Jordan Thompson.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.