Przerwa w meczu i dzwony. WTA pokazało nagranie z Warszawy

Iga Świątek ma za sobą pierwsze spotkanie podczas WTA 250 w Warszawie. Podczas starcia z Niginą Abduraimową doszło jednak do niespotykanej na tenisowych kortach historii. O co chodzi?

Krzysztof Kaczmarczyk
Iga Świątek Twitter / oficjalny profil WTA / Iga Świątek
Na ten moment fani tenisa w naszym kraju czekali długo. We wtorek Iga Świątek rozegrała pierwszy w tym roku mecz w ojczyźnie.

Rozstawiona z jedynką liderka światowego rankingu WTA w dwóch setach odprawiła reprezentantkę Uzbekistanu Niginę Abduraimową 6:4, 6:3.

Obie tenisistki w trakcie meczu musiały się jednak zmierzyć z niecodzienną sytuacją. Przy piątym gemie pierwszego seta nagle rozbrzmiały kościelne dzwony, które słychać było przez dłużą chwilę, także podczas przerwy.

Tak dla fanów tenisa, jak i samych zawodniczek, była to totalnie dziwna sytuacja, bowiem w tej dyscyplinie sportu dominuje cisza. O tym, jak bardzo nietypowa była to chwila, najlepiej świadczy fakt, że nagranie opublikowano na oficjalnym profilu WTA w mediach społecznościowych. Dodatkowo podkreślono, żeby oglądać je z włączonym dźwiękiem.

Warto dodać, że już przed rokiem dzwony kościelne wywołały nie lada poruszenie podczas turnieju WTA 250 w Warszawie. "Problem" ten jest jednak nie od uniknięcia podczas rozgrywania meczów na kortach warszawskiej Legii.

Wracając do Świątek, to swój kolejny mecz w stolicy rozegra w czwartek 27 lipca. Wtedy - w spotkaniu drugiej rundy - zmierzy się z triumfatorką meczu Claire Liu - Yue Yuan.

Wielka rywalka zażartowała z Igi Świątek. "Liczę, że zdążę!"