To pierwsza taka impreza w naszym kraju. W akcji polskie tenisistki

Już w poniedziałek (7 sierpnia) rozpocznie się turniej Polish Open 2023. Na konferencji prasowej organizatorzy podali szczegóły zawodów, w tym nazwiska tenisistek nagrodzonych dzikimi kartami.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Weronika Ewald Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Weronika Ewald
Polska po raz pierwszy będzie gospodarzem zawodów rangi WTA 125 (WTA Challenger). Zmagania odbędą się w dniach 7-12 sierpnia w Kozerkach pod Grodziskiem Mazowieckim. Tenisistki będą rywalizować na kortach o nawierzchni twardej typu Laykold, a w puli nagród znajdzie się 115 tys. dolarów.

- Po raz pierwszy Polski Związek Tenisowy organizuje turniej rangi WTA 125. Wielkie podziękowania należą się Ministerstwu Sportu i Turystyki, dzięki któremu ten turniej się odbędzie. Jest on potrzebny zarówno PZT, jak i polskim zawodniczkom. Mamy też w naszym kraju coraz więcej turniejów młodzieżowych, w sumie ponad 30 w całym roku, dziewięć imprez rangi ITF World Tennis Tour i trzy challengery ATP - powiedział Dariusz Łukaszewski, prezes PZT, podczas konferencji prasowej w Warszawie.

- Ten turniej jest konsekwencją ubiegłorocznej imprezy ITF World Tennis Tour 100, która była okazją do sprawdzenia nowego obiektu koło Warszawy, posiadającego korty o różnych nawierzchniach. Przed rokiem zebraliśmy dobre opinie wśród zawodniczek, więc udało nam się namówić władze WTA, żeby turniej WTA 125 zrobić właśnie w Kozerkach - wyznał Grzegorz Wójcik, dyrektor turnieju Polish Open 2023.

- Nasz turniej złapał się w pewien cykl: imprez WTA 250 w Warszawie i Pradze, więc większość zawodniczek z tamtych dwóch imprez zdecydowała się na występ u nas. Listę startową otwiera Ukrainka Kateryna Baindl, a zamykają ją tenisistki sklasyfikowane w dwóch pierwszych setkach rankingu, więc obsada jest bardzo mocna - dodał Wójcik.

Organizatorzy przyznali w czwartek cztery dzikie karty do turnieju głównego. Otrzymały je polskie tenisistki. To Weronika Ewald (PZT Team/Gdańska Akademia Tenisowa), Maja Chwalińska (PZT Team/BKT Advantage Bielsko-Biała), Olivia Lincer oraz zawodniczka miejscowego Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki Martyna Kubka (PZT Team). Ogłoszono także, że w eliminacjach zagra dzięki dzikiej karcie Gina Feistel.

Zmagania w głównej drabince i turnieju debla ruszą w poniedziałek. Natomiast już w niedzielę rozpoczną się dwustopniowe eliminacje do Polish Open 2023.

Czytaj także:
Dobre wieści dla Igi Świątek. Zobacz ranking WTA po turnieju w Warszawie
Zmiana pozycji Huberta Hurkacza. Ukazał się najnowszy ranking ATP

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Dzieci Kardashian oszalały. Gwiazdor spełnił ich marzenie


Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy polska tenisistka osiągnie półfinał Polish Open?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×