Casper Ruud jako pierwszy w III rundzie. Sensacje w meczach gospodarzy

Casper Ruud w dwóch setach pokonał Jiriego Leheckę i jako pierwszy awansował do III rundy rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Toronto. Do sensacji doszło w meczach I rundy z udziałem reprezentantów gospodarzy.

Marcin Motyka
Casper Ruud Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Casper Ruud
Z racji wysokiego numeru rozstawienia, "trójki", Casper Ruud od II rundy rozpoczął rywalizację w turnieju ATP Masters 1000 w Toronto. We wtorkową noc zmierzył się z Jirim Lehecką. Dla Norwega nie był to łatwy mecz, zwłaszcza w pierwszym secie miał wiele problemów, ale ostatecznie poradził sobie ze wszystkimi trudnościami i zwyciężył 7:6(6), 6:4.

- Mówiłem do siebie, żeby się nie poddawać. W tie breaku przegrywałem 0-4, ale powtarzałem sobie, że jakoś się pozbieram. W tenisie czasami chodzi o szczęście i tym razem było ono po mojej stronie - mówił, cytowany przez atptour.com, Ruud, który w ciągu 103 minut gry zapisał na swoim koncie pięć asów, 17 zagrań kończących i jedno przełamanie.

Rozczarowanie miejscowym fanom sprawił oznaczony numerem dziesiątym Felix Auger-Aliassime. Kanadyjczyk ciągle znajduje się w kryzysie i przegrał szósty pojedynek z rzędu. Tym razem uległ 4:6, 4:6 Maxowi Purcellowi. Australijski kwalifikant w II rundzie zmierzy się z Andym Murrayem.

O niespodziankę, tyle że pozytywną, pokusił się za to inny Kanadyjczyk, Gabriel Diallo. 21-letni posiadacz dzikiej karty pokonał 7:6(4), 7:5 Daniela Evansa, zeszłotygodniowego mistrza imprezy w Waszyngtonie. W nagrodę zmierzy się w 1/16 finału Alexem de Minaurem, który wyeliminował Camerona Norrie'ego, turniejową "11".

Najwyżej rozstawiony Carlos Alcaraz zmagania w National Bank Open 2023 zainauguruje od meczu z Benem Sheltonem. Amerykanin we wtorkową noc zaserwował pięć asów, uzyskał cztery przełamania i wygrał 7:6(1), 6:4 z innym Hiszpanem, Bernabe Zapatą.

Gabriel Diallo (Kanada, WC) - Daniel Evans (Wielka Brytania) 7:6(4), 7:5

Mistrz z Hamburga lepszy od finalisty z Waszyngtonu. Set do zera Andy'ego Murraya