Niespodzianka w Cleveland. Przerwany mecz Stephens z 16-letnią Rosjanką

W Cleveland panowały trudne warunki do gry. Z powodu deszczu przerwany został mecz Sloane Stephens z 16-letnią Mirrą Andriejewą. Niespodziankę sprawiła Sara Sorribes, która odprawiła Weronikę Kudermetową.

Sara Sorribes Tormo Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Sara Sorribes Tormo
W Cleveland nie wyłoniona została jeszcze jedna ćwierćfinalistka. Deszcz sprawił, że przerwane zostało spotkanie Sloane Stephens (WTA 38) z 16-letnią Mirrą Andriejewą (WTA 67). Tenisistki opuściły kort przy prowadzeniu 6:3, 3:0 amerykańskiej mistrzyni US Open 2017. Dokończenie nastąpi w czwartek. Zwyciężczyni tego samego dnia wyjdzie na kort po raz drugi.

Niespodziewanie odpadła Weronika Kudermetowa (WTA 95), która uległa 4:6, 1:6 Sarze Sorribes (WTA 95). W pierwszym secie Rosjanka z 0:3 wyszła na 4:3. Od tego momentu straciła dziewięć z 10 kolejnych gemów.

W trwającym godzinę i 43 minuty meczu Kudermetowa wykorzystała dwa z pięciu break pointów. Sorribes na przełamanie zamieniła pięć z siedmiu okazji. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W I rundzie Australian Opn 2020 również lepsza okazała się Hiszpanka. Kolejną jej rywalką będzie Stephens lub Andriejewa.

Jekaterina Aleksandrowa (WTA 22) zwyciężyła 7:6(2), 6:3 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 68). W pierwszym secie Rosjanka prowadziła 5:3, by stracić trzy gemy z rzędu. Ostatecznie doszło do tie breaka, w którym faworytka od 0-2 zdobyła siedem punktów z rzędu. W drugiej partii od 1:2 zgarnęła pięć z sześciu kolejnych gemów.

W ciągu 97 minut Aleksandrowa popełniła 14 podwójnych błędów, z czego dziewięć w drugim secie. Przy swoim pierwszym podaniu wywalczyła 31 z 42 punktów. Została przełamana trzy razy, a sama wykorzystała cztery z sześciu break pointów. W ćwierćfinale czeka ją starcie z Chinką Xinyu Wang.

Anhelina Kalinina (WTA 28) nie przystąpiła do meczu z Tatjaną Marią (WTA 49). Niemka awansowała do ćwierćfinału bez wychodzenia na kort. Następną przeciwniczką półfinalistki Wimbledonu 2022 będzie Kanadyjka Leylah Fernandez, finalistka US Open 2021.