Dwa sety w meczu Sabalenki. Klęska dawnej finalistki US Open

Aryna Sabalenka ma za sobą kolejny mecz w wielkoszlemowym US Open 2023 w Nowym Jorku. Klęskę poniosła Karolina Pliskova, dawna finalistka nowojorskiej imprezy.

Aryna Sabalenka PAP/EPA / SARAH YENESEL / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Pierwsze dwa mecze w US Open Aryna Sabalenka rozegrała z podziwu godną konsekwencją. Oba zakończyły się wynikiem 6:3, 6:2. We wtorek wiceliderka rankingu odprawiła Marynę Zaniewską. W czwartek pokonała Jodie Burrage (WTA 96).

W ciągu 74 minut Sabalenka zaserwowała siedem asów i zdobyła 27 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Miała 16 akcji przy siatce i 14 rozstrzygnęła na swoją korzyść. Obroniła dwa break pointy i wykorzystała trzy z czterech szans na przełamanie. Mistrzyni Australian Open naliczono 28 kończących uderzeń i 22 niewymuszone błędy. Burrage zanotowania siedem piłek wygranych bezpośrednio i 11 pomyłek.

Kolejną rywalką Sabalenki będzie Clara Burel (WTA 62), która wygrała 6:4, 6:2 z Karoliną Pliskovą (WTA 25). W pierwszym secie była liderka rankingu z 0:3 wyszła na 4:3. Od tego momentu straciła dziewięć z 11 kolejnych gemów. Czeszka z trzeciego z rzędu wielkoszlemowego turnieju odpadła w I rundzie. Jest ona finalistką US Open 2016 i Wimbledonu 2021.

Qinwen Zheng (WTA 23) pokonała 6:2, 3:6, 6:2 Kaię Kanepi (WTA 133). Mecz trwał godzinę i 58 minut. Chinka odparła sześć z dziewięciu break pointów i spożytkowała sześć z ośmiu szans na przełamanie. Zaserwowała dziewięć asów, a jej rywalka nie miała ani jednego. Zheng zrobiła siedem podwójnych błędów, a Kanepi popełniła dziewięć.

Ludmiła Samsonowa (WTA 15) pokonała 6:3, 6:3 Tamarę Korpatsch (WTA 75). W ciągu 77 minut rosyjska tenisistka posłała pić asów i zgarnęła 22 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zniwelowała trzy z czterech break pointów i uzyskała cztery przełamania.