Drzewiecki gra dalej. Inny Polak nie sprawił niespodzianki

Karol Drzewiecki i Zdenek Kolar zagrają w ćwierćfinale Challengera w Lizbonie. Po pierwszym meczu zakończyła się przygoda w Mouilleron-le-Captif Szymona Walkówa, który wystartował wspólnie z Hunterem Reese.

Karol Drzewiecki Materiały prasowe / Na zdjęciu: Karol Drzewiecki
Karol Drzewiecki w Lizbonie połączył siły ze Zdenkiem Kolarem. Polsko-czeski debel został rozstawiony w stolicy Portugalii z numerem drugim, a na przetarcie zmierzył się z Enrico Dalla Valle i Francesco Fortim.

Drzewiecki i Kolar pokazali na korcie ziemnym zdecydowaną wyższość nad Włochami. W pierwszym secie oddali przeciwnikom tylko jednego gema, a w drugim secie skończyło się na dwóch gemach wygranych przez tenisistów z Italii. Konfrontacja zakończyła się po zaledwie 53 minutach.

Polsko-czeski duet przeszedł pewnym krokiem do ćwierćfinału w Lizbonie. Ich przeciwnikami będą Benjamin Hassan i Henri Squire.

Zakończyła się przygoda Szymona Walkówa w Challengerze we francuskim Mouilleron-le-Captif. Polak w deblu z Hunterem Reese ponieśli porażkę z rozstawionymi z numerem pierwszym Julianem Cashem i Robertem Gallowayem. Walków i Reese wysoko zawiesili poprzeczkę i po porażce w pierwszym secie, odegrali się w drugiej partii. O ich odpadnięciu zdecydował super tie-break przegrany 8-10.

ATP Challenger Lizbona:

I runda gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska, 2) / Zdenek Kolar (Czechy, 2) - Enrico Dalla Valle (Włochy) / Francesco Forti (Włochy) 6:1, 6:2

ATP Challenger Mouilleron-le-Captif:

Julian Cash (Wielka Brytania, 1) / Robert Galloway (USA, 1) - Hunter Reese (USA) / Szymon Walków (Polska) 6:3, 4:6, 10-8

Czy Karol Drzewiecki i Zdenek Kolar będą najlepsi w Challengerze w Lizbonie?