Iga Świątek zainaugurowała występ w WTA Fnals. Zobacz tabelę po meczu Polki

Iga Świątek zainaugurowała w poniedziałek występ w prestiżowych zawodach WTA Finals 2023. Za nami pierwsza kolejka zmagań w meksykańskim Cancun. Jak prezentuje się sytuacja Polki w tabeli grupy Chetumal?

Rafał Smoliński
Iga Świątek Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek
W poniedziałkowym pojedynku Iga Świątek miała problemy w pierwszym secie, ale odpowiedziała w wielkim stylu. Wiceliderka rankingu WTA odwróciła losy premierowej odsłony, a drugą partię wygrała do zera. Pokonała ostatecznie Czeszkę Marketę Vondrousovą 7:6(3), 6:0.

Świątek odniosła zwycięstwo na inaugurację zmagań w Cancun i co ważne nie straciła seta. W Turnieju Mistrzyń każdy wygrany mecz, set czy gem może mieć znaczenie, dlatego dobrze jest uzyskiwać jak najlepsze rezultaty.

Jeśli spojrzymy na wyniki poniedziałkowych meczów w grupie B (Chetumal), to lepsza od Polki była jednak Coco Gauff. Amerykanka pewnie zwyciężyła Tunezyjkę Ons Jabeur 6:0, 6:1.

Tym samym Świątek i Gauff wygrały swoje mecze w dwóch setach i zrobiły pierwszy krok w kierunku awansu do półfinału. Ponieważ Amerykanka straciła w poniedziałek zaledwie gema, to ona zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli grupy B.

Bez zwycięstwa na koncie są Jabeur i Vondrousova, które nie ugrały nawet seta. Obie jednak będą miały po dwa mecze do rozegrania, zatem wszystko jeszcze może się wydarzyć.