Danił Miedwiediew pokonał niewygodnego rywala. Koniec przygody rewelacyjnego Włocha

Danił Miedwiediew bez straty seta pokonał Grigora Dimitrowa i awansował do ćwierćfinału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. Tommy Paul zakończył przygodę rewelacyjnego Luki Nardiego.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / Ray Acevedo / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Grigor Dimitrow jest niewygodnym rywalem dla Daniła Miedwiediewa. W dziewięciu ich dotychczasowych meczach moskwianin odniósł sześć zwycięstw, ale często miewał duże problemy. Tymczasem w środę, w IV rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells, 28-latek poradził sobie bardzo pewnie i pokonał Bułgara 6:4, 6:4.

Rozstawiony z numerem czwartym Miedwiediew przede wszystkim zaprezentował się znakomicie pod względem taktycznym i zneutralizował atuty oznaczonego "13" Dimitrowa. Moskwianin wspaniale rozgrywał wymiany, znakomicie returnował, skutecznie serwował i po 76 minutach rywalizacji zameldował się w 1/4 finału.

Miedwiediew w środę zaserwował pięć asów, jeden raz został przełamany, wykorzystał trzy z sześciu break pointów, posłał siedem zagrań kończących i popełnił pięć niewymuszonych błędów. Kolejnym rywalem zeszłorocznego finalisty BNP Paribas Open będzie lepszy z pary Taylor Fritz - Holger Rune.

W 1/8 finału dobiegła końca przygoda rewelacyjnego Luki Nardiego. Włoch, który wszedł do drabinki jako "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji i w III rundzie sensacyjnie wyeliminował Novaka Djokovicia, w środę przegrał 4:6, 3:6 z Tommym Paulem.

Rozstawiony z numerem 17. w ciągu 80 minut gry Paul ani razu nie dał się przełamać, a sam uzyskał trzy breaki. W ćwierćfinale Amerykanin zmierzy się z Casperem Ruudem, turniejową "dziewiątką", z którym ma bilans 1-4.