71. Nikt nie robi tego tak jak Świątek

Iga Świątek w trzeciej rundzie turnieju rangi WTA 1000 w Miami pokonała Lindę Noskovą 6:7(7), 6:4, 6:4. W meczu tym przełamała swoją rywalkę pięciokrotnie. Tym samym poprawiła znakomitą statystykę, o której informuje profil Opta Ace na portalu X.

Jakub Fordon
Iga Świątek PAP / Marcin Cholewiński / Na zdjęciu: Iga Świątek
W Stanach Zjednoczonych Iga Świątek radzi sobie znakomicie. Po tym, jak wygrała turniej rangi WTA 1000 w Indian Wells, teraz ma szansę powtórzyć to w Miami. Jeżeli okaże się najlepsza, to po raz drugi w karierze zgarnie tzw. Słoneczny Dublet.

Nasza tenisistka ma już za sobą dwa mecze na Florydzie. W pierwszym ograła Włoszkę Camilę Giorgi 6:1, 6:1. W drugim po raz pierwszy w tym sezonie na amerykańskim setach straciła seta, ale ostatecznie pokonała Lindę Noskovą 6:7(7), 6:4, 6:4.

Standardowo już po meczach Polki pojawiają się statystyki, o które dba profil Opta Ace na portalu X. Tym razem zwrócono uwagę na jej przełamania w turniejach rangi WTA 1000.

"71 - z pięcioma na drodze do zwycięstwa nad Lindą Noskovą w Miami, Iga Świątek wykorzystała najwięcej okazji do przełamania spośród wszystkich tenisistek w dotychczasowych turniejach rangi WTA 1000 w 2024 roku. Druga najlepsza jest Emma Navarro (60). Nacisk" - napisano na temat wyczynu Polki.

Tym samym we wspomnianej statystyce liderka światowego rankingu WTA nie ma sobie równych. A przed nią jeszcze sporo turniejów rangi WTA 1000 w tym sezonie, przez co licznik najpewniej będzie rósł. Pierwszą okazją do kolejnych przełamań będzie mecz czwartej rundy w Miami.

Świątek zmierzy się z rozstawioną z numerem 14. Rosjanką Jekateriną Aleksandrową. Do tego meczu dojdzie w nocy z poniedziałku na wtorek (25/26 marca) ok. godziny 1:30 naszego czasu. Transmisja telewizyjna na Canal+ Sport, online na Canal+ Online, a relacja tekstowa na WP SportoweFakty.