Co z Wimbledonem? Jest reakcja sztabu Igi Świątek

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Iga Świątek
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Liderka rankingu WTA nie została zgłoszona do żadnego z turniejów poprzedzających wielkoszlemowy Wimbledon. Jest oficjalne stanowisko w tej sprawie.

W tym artykule dowiesz się o:

W dniach 1-14 lipca w Londynie odbędzie się trzeci z czterech turniejów Wielkiego Szlema w roku - Wimbledon. W środowisku pojawiły się głosy, że Iga Świątek powinna odpuścić krótki sezon na trawie (więcej TUTAJ) i skupić się na igrzyskach olimpijskich w Paryżu (wcześniej wycofała się z turnieju w Berlinie, który zostanie rozegrany na kortach trawiastych w dniach 17-23 czerwca).

"Super Express" wobec tych doniesień zapytał "Team Igi Świątek" o plany pierwszej rakiety świata na najbliższe tygodnie. Kibice mogą być spokojni - Polka wystąpi w Wimbledonie 2024.

Fani tenisa ziemnego nie zobaczą jej jednak w dniach 23-24 czerwca, kiedy rozpoczną się dwie imprezy WTA rangi 500 na trawie - w Bad Homburg (tenisistka z Raszyna grała tam rok temu) i w Eastbourne. Do żadnego z tych turniejów nie została zgłoszona.

"Iga po niezbędnym odpoczynku, który ciągle trwa, wróci na kort, aby przygotować się do Wimbledonu. Będzie to jedyny turniej na trawie, który zagra w tym roku" - taką odpowiedź otrzymał "SE" od "Teamu Igi Świątek".

Liderka rankingu WTA w tym sezonie rozegrała już 49 meczów na korcie (bilans 45-4). Świątek może też pochwalić się imponującą serią 19 zwycięstw odniesionych na mączce w Madrycie, w Rzymie i Rolandzie Garrosie.

Zobacz: Co z rankingiem WTA po wycofaniu Świątek? Już wszystko jasne

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: poszła na plażę o 8 rano. Co za zdjęcia!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty