Emocjonujące bitwy w Osace. Francuzka broni honoru rozstawionych

Getty Images / RvS.Media/Monika Majer / Na zdjęciu: Diane Parry

Mecze ćwierćfinałowe w turnieju WTA 250 w Osace dostarczyły dużych emocji. Do półfinału awansowały rozstawiona Francuzka Diane Parry i trzy tenisistki z kwalifikacji.

Turniej w Osace pełen jest zaskoczeń. Do ćwierćfinału awansowało aż pięć tenisistek z kwalifikacji i tylko jedna rozstawiona. W piątek wyłonione zostały półfinalistki. Trzy mecze były trzysetowymi bataliami.

Honoru rozstawionych broni Diane Parry (WTA 52). Francuzka (nr 7) zwyciężyła 6:3, 1:6, 6:3 Clarę Tauson (WTA 63). W trwającym dwie godziny i 17 minut meczu 22-letnia tenisistka z miejscowości Boulogne-Billancourt zaserwowała dziewięć asów i zdobyła o cztery punkty więcej od Dunki (88-84). Obie zawodniczki uzyskały po dwa przełamania.

Kolejną rywalką Parry będzie Suzan Lamens (WTA 125), która wygrała 4:6, 6:3, 6:3 z Aną Bogdan (WTA 111). W trwającym dwie godziny i 23 minuty obie tenisistki miały po dziewięć break pointów. Holenderka cztery razy oddała podanie, a uzyskała sześć przełamań.

Kimberly Birrell (WTA 150) wygrała 7:5, 6:4 z Sarą Saito (WTA 179). W pierwszym secie Australijka od 2:5 zdobyła pięć gemów z rzędu. W ciągu 99 minut wykorzystała trzy z sześciu break pointów.

Aoi Ito (WTA 188) pokonała 6:7(8), 6:2 6:3 Evę Lys (WTA 118) po dwóch godzinach i 16 minutach. W pierwszym secie Japonka przegrywała 3:5, ale obroniła piłkę setową i doszło do tie breaka. W nim to reprezentantka gospodarzy miała setbola, ale od 7-8 trzy ostatnie punkty padły łupem Niemki. Dwie kolejne partie należały już do Ito. W całym spotkaniu miało miejsce osiem przełamań, z których sześć uzyskała Japonka.

Kinoshita Group Japan Open, Osaka (Japonia)