6:0 dla Qinwen Zheng, a potem zwrot akcji. Sofia Kenin pokazała moc i sprawiła niespodziankę

PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO  / Na zdjęciu: Qinwen Zheng
PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Qinwen Zheng

Qinwen Zheng, po wygraniu 6:0 pierwszego seta z Leylah Fernandez, później miała problemu z Kanadyjką i o losach meczu zadecydowała trzecia partia. Z turniejem WTA 500 w Tokio pożegnała się Daria Kasatkina, która uległa Sofii Kenin.

W piątek w Tokio odbyły się ćwierćfinały. W grze o tytuł pozostaje najwyżej rozstawiona Qinwen Zheng (WTA 7), która pokonała 6:0, 1:6, 6:3 Leylah Fernandez (WTA 35). W pierwszym secie Chinka oddała rywalce tylko dziewięć punktów. Drugą partię rozpoczęła od przełamania, ale później nastąpił zwrot akcji i faworytka straciła sześć gemów z rzędu. W trzecim secie Zheng opanowała sytuację. Odskoczyła na 3:0 i do końca nie oddała przewagi przełamania.

Mecz trwał godzinę i 47 minut. Zheng zaserwowała siedem asów, a Fernandez popełniła sześć podwójnych błędów. Chinka trzy razy oddała podanie, a uzyskała pięć przełamań. Było to czwarte spotkane tych tenisistek i bilans to teraz 2-2. W tym roku w Dosze z wygranej cieszyła się Kanadyjka, a w Wuhanie lepsza okazała się Zheng.

W Tokio bardzo dobrze spisuje się Sofia Kenin (WTA 155). W piątek mistrzyni Australian Open 2020 pokonała 6:3, 6:4 Darię Kasatkinę (WTA 9). W ciągu 78 minut Amerykanka została przełamana trzy razy, a wykorzystała sześć z 10 break pointów. Dla Kenin, byłej czwartej tenisistki rankingu, jest to 12. zwycięstwo nad rywalką z Top 10. Kasatkina w ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł w Ningbo.

Katie Boulter (WTA 33) w 62 minuty rozbiła 6:2, 6:1 Biankę Andreescu (WTA 159), triumfatorkę US Open 2019. Brytyjka zgarnęła 55 z 83 rozegranych punktów (66,3 proc.). Obroniła jeden break point i spożytkowała pięć z siedmiu szans na przełamanie.

Jeden mecz nie odbył się. Diana Sznaider (WTA 16) miała zmierzyć się z Sayaką Ishii (WTA 279), ale Japonka nie wyszła na kort z powodu kontuzji mięśni brzucha.

W sobotę w półfinale Zheng zagra ze Sznaider. Kenin zmierzy się z Boulter.

Toray Pan Pacific Open Tennis, Tokio (Japonia)