ATP Montreal: Fyrstenberg i Matkowski wyeliminowali mistrzów Madrasu

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do II rundy turnieju ATP rozgrywanego w Montrealu. Polscy debliści pokonali w dwóch setach Francuza Benoita Paire'a i Szwajcara Stanislasa Wawrinkę.

Rafał Smoliński

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski w Rogers Cup grają nieprzerwanie od 2006 roku, a ich najlepszym wynikiem w kanadyjskiej imprezie jest ćwierćfinał. Biało-czerwoni tę fazę zawodów osiągali trzykrotnie: najpierw w 2009 roku, a następnie w latach 2011-2012. Nasi debliści w swoich dotychczasowych startach nie wygrali jeszcze dwóch meczów z rzędu (za każdym razem gdy osiągali ćwierćfinał, zaczynali występ od II rundy).

We wtorek Polacy potrzebowali 67 minut, aby zwyciężyć 7:6(6), 6:2 Benoita Paire'a i Stanislasa Wawrinkę. Francusko-szwajcarska para wygrała w styczniu turniej rozgrywany na kortach twardych w Madrasie. Obaj panowie są poza kortem wielkimi przyjaciółmi.

Fryta i Matka mecz rozpoczęli od utraty podania, ale stratę przełamania odrobili w szóstym gemie. O losach premierowego seta zadecydował tie break, w którym biało-czerwoni wykorzystali trzecią okazję. W drugiej partii polscy debliści wygrali od stanu 1:2 pięć kolejnych gemów, przełamując najpierw serwis Paire, a następnie Wawrinki.

W ciągu 67-minutowego starcia Fyrstenberg i Matkowski zapisali na swoje konto 67 ze 125 rozegranych punktów, posłali pięć asów oraz zanotowali pięć podwójnych błędów. Przy podaniu rywali wykorzystali trzy z siedmiu wypracowanych break pointów. Paire i Wawrinka z kolei mieli pięć asów i cztery podwójne błędy, a serwis Polaków przełamali tylko raz, w pierwszym gemie spotkania.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Rywalami Fyrstenberga i Matkowskiego w pojedynku o ćwierćfinał będą Maks Mirny i Horia Tecau. Rozstawiona z numerem ósmym białoruska-rumuńska para w I rundzie otrzymała wolny los.

Rogers Cup, Montreal (Kanada)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 2,89 mln dolarów
wtorek, 6 sierpnia

I runda gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska) / Marcin Matkowski (Polska) - Benoît Paire (Francja) / Stanislas Wawrinka (Szwajcaria) 7:6(6), 6:2

ATP Montreal: Dancević rywalem Janowicza, Almagro i Isner poza turniejem