WTA Cincinnati: Ekspres Radwańska w ćwierćfinale, Polka rozbiła Wiesninę

Agnieszka Radwańska pokonała Jelenę Wiesninę 6:0, 6:2 i po raz drugi z rzędu zagra w ćwierćfinale turnieju WTA Premier 5 w Cincinnati.

Agnieszka Radwańska (WTA 4) jak na razie idzie przez turniej jak burza. Polka w meczu otwarcia z Varvarą Lepchenko przegrywała w I secie 2:4, ale od tego momentu wygrała 16 gemów z rzędu. Wiesnina przerwała jej serię, zaliczając przełamanie w pierwszym gemie II seta, ale zdobywając cztery kolejne gemy, krakowianka szybko pozbawiła Rosjankę nadziei na wyrównaną walkę. Radwańska po raz drugi dotarła w Cincinnati do ćwierćfinału - w ubiegłym sezonie w tej fazie imprezy urwała ledwie dwa gemy Na Li, która w piątek ponownie będzie jej rywalką.

Podwyższając bilans spotkań z Jeleną Wiesniną (WTA 23) na 4-1, zawodniczka z Krakowa awansowała do 12. ćwierćfinału w sezonie i powalczy o ósmy półfinał. W ostatnich tygodniach Radwańska podczas amerykańskiego lata zaliczyła finał w Stanford, ćwierćfinał w Carlsbadzie i półfinał w Toronto, co dało jej prowadzenie w cyklu Emirates Airline US Open Series.

Radwańska w I secie przełamała Wiesninę w drugim, czwartym i szóstym gemie. Polka w tej partii absolutnie dominowała na korcie - straciła w niej zaledwie siedem punktów, z czego tylko jeden przy swoim podaniu.

Na otwarcie II partii krakowianka oddała podanie, od 30-15 tracąc trzy kolejne punkty. Po chwili czwarta rakieta świata zaliczyła przełamanie na sucho, a w czwartym i ósmym gemie również znalazła sposób na serwis rywalki. Polka spotkanie zakończyła wykorzystując drugiego meczbola.

W trwającym 50 minut spotkaniu Radwańska zaserwowała trzy asy oraz zdobyła 26 z 34 punktów przy swoim podaniu (przy drugim straciła tylko jeden punkt). Przy drugim serwisie rywalki łupem Polki padło 14 z 19 piłek. Krakowianka wykorzystała sześć z 11 break pointów, a sama dała rywalce tylko jedną okazję na przełamanie.

Radwańska i Li zagrają ze sobą już po raz 12. i Polka stanie przed szansą wyrównania bilansu ich potyczek. W tym sezonie krakowianka przegrała z Chinką w Australian Open, ale była lepsza od mistrzyni Rolanda Garrosa 2011 w Sydney i Wimbledonie. Li to triumfatorka imprezy w Cincinnati sprzed roku.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,369 mln dol.