Koniec okresu panowania Włoszek, Shuai Peng nową liderką rankingu deblowego

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Sara Errani i Roberta Vinci stracą w poniedziałek miano najlepszych deblistek świata. Na czoło w tej klasyfikacji wysunie się Shuai Peng, zostając pierwszą liderką rankingu WTA pochodzącą z Chin.

Dokładnie 12 września 2012 roku liderką rankingu deblowego została Sara Errani, a pięć tygodni później zmieniła ją na tej pozycji jej rodaczka Roberta Vinci. Włoszki zaczęły razem uzgadniać starty w turniejach, wskutek czego pod koniec kwietnia zeszłego sezonu wspólnie znalazły się na czele klasyfikacji deblistek i miano to utrzymały aż do obecnego tygodnia.

Errani i Vinci w notowaniu rankingu WTA z 10 lutego miały zaledwie pięć punktów przewagi nad trzecią w tej klasyfikacji Shuai Peng. Chinka i partnerująca jej Tajwanka Hsieh Su-Wei w Ad-Dausze już doszły do półfinału, co pozwoli reprezentantce Państwa Środka wyprzedzić broniące w Katarze tytułu Włoszki.

- Po czwartkowym meczu podszedł do mnie trener i powiedział: "Gratulacje, jesteś nową numer 1!". To było dla mnie celem w tym roku. Pod koniec zeszłego sezonu byłyśmy razem z Hsieh tak blisko Errani i Vinci. W Australii miałyśmy sporą szansę, lecz jej nie wykorzystałyśmy. Cieszę się, że udało mi się to w Ad-Dausze - powiedziała Peng, która zostanie pierwszą w historii (także licząc razem mężczyzn i kobiety oraz singla i debla) reprezentantką Chin na czele światowej klasyfikacji.

W zeszłym roku Peng i Hsieh zwyciężyły razem w pięciu turniejach WTA, sięgając po tytuły w Wimbledonie oraz Mistrzostwach WTA. Chinka będzie drugą zawodniczką z Azji, która znajdzie się na pierwszej pozycji w rankingu deblowym. Pierwszą była Japonka Ai Sugiyama.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Źródło artykułu:
Komentarze (1)
avatar
Simply the best
14.02.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Nareszcie Tenis umarł, tenis zmartwychwstał