ATP Den Bosch: Udany początek Fernando Verdasco, David Ferrer wycofał się

Fernando Verdasco wygrał z I rundzie turnieju ATP w Den Bosch z Paulem-Henrim Mathieu. Awans do 1/8 finał uzyskał też broniący tytułu Nicolas Mahut, a z imprezy wycofał się David Ferrer.

Marcin Motyka
Fernando Verdasco wciąż pozostaje przeciwnikiem nie do pokonania dla Paula-Henriego Mathieu. Od 2005 roku, gdy doszło do pierwszej konfrontacji pomiędzy tymi tenisistami, obaj grali ze sobą pięciokrotnie i Francuz zawsze przegrywał. We wtorek, w I rundzie turnieju ATP w Den Bosch, doszło do szóstego starcia Verdasco z Mathieu i po raz szósty lepszy okazał się Hiszpan, tym razem 2:6, 6:4, 6:4.
Rozstawiony z numerem drugim tenisista z Madrytu, który obronił 13 z 15 break pointów, sam dwukrotnie uzyskał przełamanie oraz posłał 13 asów i popełnił aż 15 podwójnych błędów serwisowych, w II rundzie zmierzy się z holenderskim posiadaczem dzikiej karty, Jessiem Hutą Galungiem. Verdasco został najwyżej rozstawionym tenisistą turnieju, ponieważ z gry w Topshelf Open zrezygnował David Ferrer, który otrzymał pierwszy numer rozstawienia. Przyczyną decyzji walencjanina są problemy żołądkowe, z jakimi zmaga się od zakończenia Rolanda Garrosa, a w jego miejsce jako tzw. szczęśliwy przegrany wszedł Paolo Lorenzi.

Włoch jednak nie wykorzystał szansy, jaką dostał od losu, i przegrał w trzech setach z João Sousa. Portugalski kwalifikant o ćwierćfinał zagra z Mate Paviciem, który w decydującej rundzie eliminacji pokonał... Lorenziego. We wtorek, w I rundzie turnieju głównego, Chorwat okazał się lepszy od Alejandro Gonzaleza.

Od trzysetowego boju walkę o obronę tytułu w Den Bosch rozpoczął Nicolas Mahut. Oznaczony "siódemką" Francuz wygrał w godzinę i 38 minut z posiadaczem dzikiej karty, 20-letnim Kimmerem Coppejansem, dla którego był to debiut w turnieju rangi ATP World Tour. Kolejnym przeciwnikiem Mahuta będzie Steve Johnson.

Alejandro Falla, który z zeszłym tygodniu w turnieju w Halle przegrał dopiero w finale z Rogerem Federerem, zmagania w Topshelf Open zakończył już na I rundzie. Pogromcą Kolumbijczyka został Jürgen Melzer, który w ubiegłym tygodniu nie miał szczęścia i z turniejem na trawnikach Queen's Clubu pożegnał się już po pierwszym meczu.

We wtorek Melzer wygrał 6:4, 6:3 w niespełna 80 minut, czym poprawił bilans bezpośrednich konfrontacji z Fallą na 2-0, a jego kolejnym przeciwnikiem będzie słowacki kwalifikant Lukáš Lacko.

Zwycięsko mecze I rundy zakończyli również Jan-Lennard Struff, który pokonał Lukasa Rosola i jego rywalem w 1/8 finału będzie rozstawiony z numerem szóstym Vasek Pospisil, oraz Roberto Bautista. Hiszpan, turniejowa "trójka", oddał ledwie cztery gemy swojemu rodakowi, Danielowi Gimeno, a w walce o ćwierćfinał stanie naprzeciw Matthew Ebdena.