WTA Hongkong: Sabina Lisicka i Francesca Schiavone zmierzą się w półfinale

Sabina Lisicka pokonała Saisai Zheng i awansowała do półfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Hongkongu.

Za zawodniczkami w Hongkongu bardzo długi dzień, pełen przerw w grze spowodowanych deszczem. Najwyżej rozstawiona Sabina Lisicka (WTA 31) wygrała 6:4, 6:3 z Saisai Zheng (WTA 102). W trwającym 82 minuty spotkaniu Niemka trzy razy straciła podanie, a sama wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Przy swoim drugim podaniu zdobyła 16 z 25 punktów.
Lisicka awansowała do pierwszego półfinału w sezonie, a o dziewiąty finał w karierze zagra z Francescą Schiavone (WTA 74). Mistrzyni Roland Garros 2010 pokonała 6:2, 6:2 Janę Cepelovą (WTA 53). W ciągu 71 minut gry Włoszka zaserwowała siedem asów oraz obroniła sześć z siedmiu break pointów. W ten sposób osiągnęła drugi półfinał w sezonie (po Baku) i z Lisicką zmierzy się o 18. singlowy finał. Bilans ich dotychczasowych konfrontacji to 1-1.

Karolína Plíšková (WTA 36) wygrała 6:1, 6:3 z Jie Zheng (WTA 71). W trwającym 68 minut spotkaniu Czeszka zaserwowała pięć asów, zdobyła 20 z 24 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz 11 z 13 przy drugim serwisie rywalki. Poza tym wykorzystała pięć z siedmiu break pointów i awansowała do czwartego półfinału w sezonie.

O trzeci tegoroczny finał (po Pattaya City i Norymberdze) Plíšková zagra z Alison van Uytvanck (WTA 91), która pokonała 6:4, 6:2 Jarmilę Gajdosovą (WTA 99). W ciągu 71 minut gry Belgijka zgarnęła 20 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. W półfinale turnieju WTA zagra ona po raz pierwszy.

Prudential Hong Kong Tennis Open, Hongkong (Chiny)