ATP Stuttgart: Matkowski i Zimonjić lepsi od Monfilsa i Simona

Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić odnieśli we wtorek pewnie zwycięstwo nad Gaelem Monfilsem i Gillesem Simonem w I rundzie turnieju ATP World Tour 250 w Stuttgarcie.

Rafał Smoliński
Po rezygnacji z występu braci Bryanów to Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić są najwyżej rozstawioną parą w niemieckiej imprezie. We wtorek 34-letni szczecinianin i jego partner potrzebowali zaledwie 54 minut, aby awansować do ćwierćfinału.
Polsko-serbski debel błyskawicznie uzyskał prowadzenie w starciu z Gaelem Monfilsem i Gillesem Simonem, choć w gemie otwarcia to rywale mieli aż cztery break pointy. Matkowski i Zimonjić obronili jednak serwis, po czym uzyskali przełamanie i wyszli na 3:0. Seta mogli zwieńczyć już przy podaniu rywali w ósmym gemie, lecz nie wykorzystali dwóch okazji i dopiero parę minut później zakończyli całą partię.W drugiej odsłonie szczecinianin i jego partner w pełni kontrolowali już przebieg wydarzeń na placu gry. Kluczowego breaka uzyskali w trzecim gemie i od tego momentu pewnie wygrywali własne serwisy. W 10. gemie wykorzystali premierowego meczbola, dzięki czemu pewnie zameldowali się w ćwierćfinale turnieju MercedesCup.

Kolejnych przeciwników Matkowski i Zimonjić poznają w środę, kiedy to rozegrane zostanie spotkanie ukraińsko-australijskiej pary Serhij Stachowski i Bernard Tomic z duetem niemiecko-austriackim Dustin Brown i Andreas Haider-Maurer.

MercedesCup, Stuttgart (Niemcy)
ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 574,9 tys. euro
wtorek, 9 czerwca

I runda gry podwójnej:

Marcin Matkowski (Polska, 2) / Nenad Zimonjić (Serbia, 2) - Gaël Monfils (Francja) / Gilles Simon (Francja) 6:3, 6:4

Czy Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić awansują do półfinału turnieju w Stuttgarcie?