Challenger Poznań: Pogoda dopisała w Poznaniu. Riba i Pavlasek w ćwierćfinale

We środę na poznańskich kortach poznaliśmy pierwszych ćwierćfinalistów. Do tej fazy imprezy awansowali m.in. Adam Pavlasek i Radu Albot.

Karolina Konstańczak
W środę w stolicy Wielkopolski dopisywała pogoda, a na trybunach zasiadło sporo osób. Organizatorzy na ten dzień zaplanowali cztery spotkania singlowe, których wagą był awans do ćwierćfinału poznańskiego Challengera.
Jednym z najciekawszych pojedynków środowych zmagań była potyczka dwóch młodych i perspektywicznych tenisistów. Po przeciwnej stronie siatki stanęli 20-letni Adam Pavlasek oraz 19-letni Elias Ymer. Czech w obecnym sezonie wystąpił w trzech finałach challengerów, zdobywając jeden tytuł, natomiast Szwed od ubiegłego roku awansował w rankingu o ponad 600 pozycji. Po godzinie i 34 minutach rywalizacji triumfował Pavlásek w dwóch setach. Urodzony w Bilovcu tenisista imponował spokojem i regularnością, natomiast jego rywal momentami popełniał zbyt wiele błędów i nie wytrzymywał dłuższych akcji.

- Nie ma łatwych spotkań, ponieważ każdy chce odnieść zwycięstwo - powiedział Czech. - Myślę, że rozegraliśmy dobre spotkanie, a mój rywal zaprezentował się bardzo dobrze. Cieszę się, że wygrałem - dodał Pavlasek, który w ćwierćfinale zmierzy się z Pere Ribą. Hiszpan w trzech setach pokonał Matthiasa Bachingera. Obaj zawodnicy grali dwie godziny i 10 minut.

Zdecydowanie najdłuższym pojedynkiem okazał się ostatni mecz pomiędzy Pedją Krstinem a Jasonem Kublerem. Obaj tenisiści rywalizowali w sumie dwie godziny i 25 minut, dostarczając oglądającym sporo dobrego tenisa. To nie serwis miał kluczowe znaczenie, ale przygotowanie fizyczne, bowiem niektóre akcje ciągnęły się w nieskończoność. Ostatecznie lepszy okazał się Serb, który triumfował 7:6(5), 2:6, 7:5.

- Jestem naprawdę zmęczony - powiedział tuż po zakończeniu spotkania Krsitin - To był bardzo dobry mecz do ostatniej piłki. Bardzo dużo biegaliśmy, ale wydaje mi się, że ja lepiej wytrzymałem trudy tego spotkania - dodał Serb, którego rywalem w ćwierćfinale będzie Radu Albot.

Rozstawiony z numerem czwartym reprezentant Mołdawii okazał się lepszy od kwalifikanta Maximo Dubarenki. 25-latek w tym sezonie dobrze sobie radził w Challengerach, dochodząc m.in. do finału w Rosji i półfinału w Uzbekistanie.