Challenger Liberec: Impreza już bez Polaków, Mateusz Kowalczyk za burtą

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W słonecznej scenerii w Libercu Mateusz Kowalczyk i Igor Zelenay nie sprostali swoim rywalom, odpadając już w I rundzie turnieju Svijany Open.

W poniedziałek z turniejem w czeskim Libercu pożegnał się Tomasz Bednarek, a dwa dni później w jego ślady poszedł Mateusz Kowalczyk. Polak, który głównie startuje w imprezach o punkty ATP w duecie z Igorem Zelenayem, został rozstawiony wraz ze Słowakiem z numerem 2. [ad=rectangle]

Na kortach położonych blisko ogrodu zoologicznego, Polak i jego partner rozpoczęli zmagania o godzinie 15:30, w słonecznej aurze. Ich rywalami byli Radu Albot i Adam Pavlasek, wspierany przez miejscowych kibiców.

Pierwszy set padł jednak łupem Kowalczyka i Zelenaya, którzy pewnie dwukrotnie przełamali przeciwników. W drugiej odsłonie było odwrotnie - tylko dwa gemy oddali rywalom Albot i Pavlasek. Wszystko musiało rozstrzygnąć się w super tie breaku.

Reprezentanci Mołdawii i Czech błyskawicznie zapisali na swoją korzyść pięć punktów, odskakując rywalom. Polak oraz Słowak nie zdołali tej straty już odrobić, tym samym odpadli z dalszej rywalizacji.

Svijany Open, Liberec (Czechy) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro środa, 5 sierpnia I runda gry podwójnej:

Radu Albot (Mołdawia) / Adam Pavlasek (Czechy) - Mateusz Kowalczyk (Polska, 2) / Igor Zelenay (Słowacja, 2) 2:6, 6:2, 10-5

Źródło artykułu: