Cykl ITF: Kolejny punkt Wojnara, Domagała i Majchrowicz powalczą o finał debla

Weronika Domagała i Adam Majchrowicz staną przed szansą awansu do finału gry podwójnej turniejów rangi ITF. W singlu nie zawiódł tylko Bartosz Wojnar.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

Weronika Domagała wystartowała w turnieju debla zawodów w Brnie wspólnie z Agnes Buktą. W I rundzie polsko-węgierski duet otrzymał wolny los, a w ćwierćfinale okazał się lepszy od pary Gabriela Pantůčková i Magdalena Pantůčková. O miejsce w finale czeskiej imprezy Domagała i Bukta zagrają w czwartek z Sabiną Machalovą i Natalie Novotną.

W eliminacjach do turnieju singla zawodów w Brnie startowała Joanna Skrzypczyńska, lecz odpadła w finałowej fazie. Nie powiodło się również starającej się o miejsce w głównej drabince imprezy w Antalyi Agacie Barańskiej, która skreczowała w decydującej rundzie. Polka i Wenezuelka Aymet Uzcategui otrzymały za to wolny los w pierwszej fazie turnieju debla i do rywalizacji w Turcji przystąpią w czwartek.

Bartosz Wojnar i Mateusz Terczyński tym razem rozpoczęli zmagania od głównej drabinki imprezy w Kairze. Do II rundy awansował jednak tylko pierwszy z nich, bowiem pokonał Joela Kincaida 6:4, 5:7, 6:2. Terczyński natomiast przegrał 2:6, 4:6 z Egipcjaninem Karimem Hossamem. Na drodze Wojnara do ćwierćfinału stanie w czwartek rozstawiony z "piątką" reprezentant gospodarzy Sherif Sabry.

Adam Majchrowicz był o krok od awansu do głównej drabinki singla halowego turnieju ITF we francuskim Plaisir, ale zabrakło mu jednego zwycięstwa. Polak zrehabilitował się za to w deblu, bowiem wspólnie z Sanderem Arendsem zakwalifikował się w środę do półfinału. Obaj panowie starają się powtórzyć zeszłotygodniowy sukces z Miluzy, gdzie sięgnęli po trzecie wspólne mistrzostwo w 2015 roku.

Do eliminacji w chorwackim Bol przystąpili Karol Krawczyński, Marcin Mol i Jan Zasada, ale tylko pierwszy z nich dostał się do głównej drabinki. Polak nie cieszył się jednak z premierowego punktu do rankingu ATP, bowiem w I rundzie pokonał go 6:3, 6:2 oznaczony szóstym numerem Czech Zdenek Kolar.

poniedziałek-środa, 21-23 września
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Brno (Czechy), 10 tys. dolarów, kort ziemny

półfinał gry podwójnej:

Weronika Domagała (Polska, 2) / Ágnes Bukta (Węgry, 2) - Sabina Machalová (Czechy) / Natalie Novotná (Czechy) *czwartek

ćwierćfinał gry podwójnej:

Weronika Domagała (Polska, 2) / Ágnes Bukta (Węgry, 2) - Gabriela Pantůčková (Czechy) / Magdalena Pantůčková (Czechy) 6:2, 7:6(6)

I runda gry podwójnej:

Weronika Domagała (Polska, 2) / Ágnes Bukta (Węgry, 2) wolny los

Antalya (Turcja), 10 tys. dolarów, kort twardy

ćwierćfinał gry podwójnej:

Agata Barańska (Polska, 4) / Aymet Uzcategui (Wenezuela, 4) - Keren Shlomo (Izrael) / Saray Sterenbach (Izrael) *czwartek

I runda gry podwójnej:

Agata Barańska (Polska, 4) / Aymet Uzcategui (Wenezuela, 4) wolny los

MĘŻCZYŹNI

Kair (Egipt), 15 tys. dolarów, kort ziemny

II runda gry pojedynczej:

Bartosz Wojnar (Polska) - Sherif Sabry (Egipt, 5) *czwartek

I runda gry pojedynczej:

Bartosz Wojnar (Polska) - Joel Kincaid (USA) 6:4, 5:7, 6:2
Karim Hossam (Egipt, 8) - Mateusz Terczyński (Polska, WC) 6:2, 6:4

I runda gry podwójnej:

Youssef Hossam (Egipt) / Samuel Ribeiro Navarrete (Hiszpania) - Mateusz Terczyński (Polska) / Bartosz Wojnar (Polska) 6:1, 6:4

Plaisir (Francja), 15 tys. dolarów, kort twardy w hali

półfinał gry podwójnej:

Adam Majchrowicz (Polska, 1) / Sander Arends (Holandia, 1) - Gonçalo Oliveira (Portugalia, 3) / Pablo Vivero González (Hiszpania, 3) *czwartek

ćwierćfinał gry podwójnej:

Adam Majchrowicz (Polska, 1) / Sander Arends (Holandia, 1) - Mats Moraing (Niemcy) / Tom Schonenberg (Niemcy) 6:3, 6:4

I runda gry podwójnej:

Adam Majchrowicz (Polska, 1) / Sander Arends (Holandia, 1) - Lucas Bouquet (Francja) / Jules Okala (Francja) 6:4, 6:1

Bol (Chorwacja), 10 tys. dolarów, kort ziemny

I runda gry pojedynczej:

Kolář Zdeněk (Czechy, 6) - Karol Krawczyński (Polska, Q) 6:3, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×