Australian Open: Królowa tenisa na drodze Radwańskiej, Konta i Kerber o pierwszy raz, pojedynek gigantów na koniec

Karolina Konstańczak
Andżelika Kerber wcześniej tylko dwukrotnie miała okazję prezentować się w półfinale imprezy wielkoszlemowej, a o udziale w wielkim finale mogła tylko pomarzyć - w 2011 roku w najlepszej "czwórce" w Nowym Jorku przegrała w trzech setach z Samanthą Stosur, natomiast sezon później na trawiastych kortach Wimbledonu zatrzymała ją Agnieszka Radwańska. Po dość długiej przerwie leworęczna tenisistka znów zagra w półfinale jednej z czterech najważniejszych imprez. Droga Niemki do półfinału Australian Open nie była usłana różami, bowiem już w I rundzie musiała bronić meczbola w starciu z Misaki Doi. Wykaraskanie się z poważnych tarapatów wyraźnie dodało jej skrzydeł i w późniejszych meczach nie straciła ani jednego seta. - Nie potrafię znaleźć odpowiednich słów, aby opisać, co czuję - powiedziała Kerber po awansie do najlepszej "czwórki". - Gdy mecz dobiegał końca i miałam piłkę meczową, nieco bardziej się stresowałam. Jestem naprawdę szczęśliwa, że po raz pierwszy w karierze awansowałam do półfinału w Melbourne.

Droga Andżeliki Kerber do półfinału Australian Open 2016:

I runda: Misaki Doi 6:7 (4-7), 7:6 (8-6), 6:3
II runda: Alexandra Dulgheru 6:2, 6:4
III runda: Madison Brengle 6:1, 6:3
IV runda: Annika Beck 6:4, 6:0
ćwierćfinał: Wiktoria Azarenka 6:3, 7:5

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że to Australian Open kreuje nowe gwiazdy. W 2013 roku do swojego pierwszego półfinału wielkoszlemowego awansowała Sloane Stephens, w 2014 Eugenie Bouchard, w 2015 Madison Keys, a w obecnym sezonie Johanna Konta. 24-latka w całej dotychczasowej karierze tyko raz doszła do IV rundy, natomiast w pozostałych przypadkach odpadała w meczach otwarcia lub eliminacjach. W środę została pierwszą Brytyjką od 1977 roku, która zameldowała się w najlepszej "czwórce" w Melbourne.

Zarówno Kerber, jak i Konta będą walczyły o życiowy sukces i premierowy w karierze finał wielkoszlemowy. - Zagram z nią dopiero po raz pierwszy - przyznała Konta. - Jest notowana w pierwszej dziesiątce i odniosła już wiele sukcesów. Po prostu wyjdę na kort i dam z siebie absolutnie wszystko. Mam nadzieję, że publiczność będzie miała okazję obejrzeć niesamowite widowisko.

Droga Johanny Konty do półfinału Australian Open 2016:

I runda: Venus Williams 6:4, 6:2 II runda: Saisai Zheng 6:2, 6:3 III runda: Denisa Allertova 6:2, 6:2 IV runda: Jekaterina Makarowa 4:6, 6:4, 8:6 ćwierćfinał: Shuai Zhang 6:4, 6:1

Andżelika Kerber (Niemcy, 7) bilans: 0-0 Johanna Konta (Wielka Brytania)