ATP Rio de Janeiro: Nadal 14. raz pokonał Almagro, Ferrer ćwierćfinałowym rywalem Thiema

Rafael Nadal wygrał z Nicolasem Almagro w II rundzie turnieju ATP w Rio de Janeiro. David Ferrer odrobił straty w pojedynku z Albertem Ramosem i w ćwierćfinale zmierzy się z Dominikiem Thiemem.

Marcin Motyka
PAP/EPA

Rafael Nadal bez straty seta awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Rio de Janeiro. W czwartkowym meczu II rundy Hiszpan wygrał 6:3, 7:5 z Nicolásem Almagro, podwyższając na 14-1 bilans bezpośrednich konfrontacji ze swoim rodakiem. W ciągu godziny i 38 minut gry najwyżej rozstawiony Nadal zaserwował jednego asa, popełnił trzy podwójne błędy serwisowe, posłał 11 zagrań kończących, 15-krotnie oddał punkt niewymuszonym błędem, dwa razy został przełamany oraz wykorzystał cztery z pięciu break pointów.

- Pierwszy set był w moim wykonaniu niemal idealny. W drugim, zwłaszcza w końcówce, byłem trochę nerwowy, kiedy serwowałem. Najważniejsze, że wygrałem i że czuję się lepiej, także pod względem fizycznym, niż w zeszłym tygodniu w Buenos Aires - powiedział Nadal, mistrz Rio Open z 2014 roku.

W ćwierćfinale tegorocznej edycji turnieju w Rio de Janeiro dojdzie do powtórki z finału sprzed dwóch lat. Nadal zmierzy się z Ołeksandrem Dołgopołowem. - To będzie trudny mecz. On pokonał mnie w naszych dwóch ostatnich pojedynkach - przypomniał Hiszpan, który z Ukraińcem ma bilans 5-2.

Z kolei Dołgopołow w II rundzie pokonał 3:6, 6:0, 6:3 innego tenisistę z Półwyspu Iberyjskiego, Inigo Cervantesa. - Pokonałem Rafę na kortach twardych i na trawie, ale nigdy na mączce. Jestem bardzo pewny siebie, bo wygrałem z nim dwa ostatnie mecze. W Rio czuję się dobrze i uważam, że gram na wysokim poziomie - skomentował kijowianin.

David Ferrer wykonał kolejny krok w kierunku obrony tytułu, choć w meczu z Albertem Ramosem miał pewne problemy. Tenisista z Walencji przegrał pierwszego seta 4:6, ale w dwóch kolejnych oddał rywalowi tylko pięć gemów. - Spodziewałem się trudnego meczu i taki też był. Było bardzo gorąco i wilgotno, przez co trudno było mi utrzymać właściwy rytm - mówił ubiegłoroczny zwycięzca.

W ćwierćfinale Ferrer zagra z triumfatorem zeszłotygodniowej imprezy w Buenos Aires,Dominikiem Thiemem. - To będzie bardzo trudny pojedynek, bo on jest młody i gra naprawdę dobrze. On jest mocnym tenisistą i ma wiele pewności siebie. On gra znakomicie na wszystkich nawierzchniach. Podoba mi się jego styl gry - ocenił Hiszpan.

Pablo Cuevas bez straty seta poradził sobie z pogromcą Jo-Wilfrieda Tsongi z I rundy, Thiago Monteiro. Urugwajczyk, który w czwartek zapisał na swoim koncie pięć asów, 18 winnerów i dwa przełamania, w 1/4 finału stanie naprzeciw Federico Delbonisa. Argentyńczyk w II rundzie oddał ledwie trzy gemy Paolo Lorenziemu.

W najlepszej "ósemce" Rio Open znalazł się także Guido Pella. Argentyńczyk wygrał 6:4, 6:0 z Santiago Giraldo i o półfinał powalczy z kwalifikantem, Danielem Gimeno.