KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Puchar Federacji: Afera w Mołdawii, zagra córka wiceprezesa zamiast najlepszej tenisistki

Anastasia Vdovenco, bez podania żadnych wyjaśnień, została wykluczona z kadry Mołdawii na turniej Grupy III Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Federacji.
Łukasz Iwanek
Łukasz Iwanek
WP SportoweFakty

Mecze Igi Świątek oraz Magdy Linette oglądaj w CANAL+ oraz w serwisie canalplus.com
W dniach 11-16 kwietnia w Ulcinj (Czarnogóra) na korcie ziemnym rozegrany zostanie turniej Grupy III Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Federacji. Zagrają w nim Algieria, Angola, Armenia, Kamerun, Kongo, Cypr, Grecja, Islandia, Irlandia, Kosowo (debiutant w rozgrywkach), Luksemburg, Macedonia, Madagaskar, Malta, Mołdawia, Czarnogóra, Maroko, Mozambik, Norwegia i Tunezja. 20 drużyn zostanie podzielonych na cztery grupy i zwycięzcy każdej z nich powalczą w barażach o dwa miejsca premiowane awansem do Grupy II Strefy Euroafrykańskiej.

Miesiąc przed turniejem w mołdawskim tenisie wywiązała się afera. Z kadry na Ulcinj skreślona została Anastasia Vdovenco (WTA 625), najlepsza tenisistka Mołdawii w ciągu ostatnich czterech lat. Powołana została za to Julia Helbet (WTA 1247), córka wiceprezesa Federacji Tenisa Mołdawii. Vdovenco stwierdziła, że wykluczono ją z drużyny bez podania żadnej przyczyny.

- Szczerze mówiąc, nie wiem o co chodzi, ale pewnie o rodzinę Helbetów. Ojciec jest wiceprezesem federacji, a jego córka tenisistką. Może chcą promować [Julię] Helbet na wyższym poziomie. Początkowo zostałam zaproszona do drużyny, a potem ogłoszono, że nie jestem już potrzebna, ale dowiedziałam się tego od osób trzecich. Szczerze mówiąc, nie wiem jaki jest prawdziwy powód. Nie rozmawiałam z Mariną Tauber [kapitanem drużyny - przyp. red.] i nie chcę tego robić. Wcześniej starałam się podtrzymywać kontakt, bo początkowo zaproszono mnie do gry. Teraz nie będzie żadnych dyskusji, dopóki sama Marina nie będzie chciała ze mną porozmawiać - stwierdziła Vdovenco.

Swoje stanowisko w tej sprawie przedstawiła Marina Tauber, która jest nie tylko kapitanem reprezentacji, ale przede wszystkim prezesem Federacji Tenisa Mołdawii (FTM). - Anastasia Vdovenco nie została przez nikogo wykluczona z drużyny narodowej, jej status w naszej federacji nie uległ zmianie. Decyzja o nie włączaniu jej do składu w tym roku była dobrze przemyślana i uzasadniona. Musimy wziąć pod uwagę pozytywną stronę tej kwestii. Taka sytuacja to szansa dla młodych, utalentowanych zawodniczek - można przeczytać w komunikacie prasowym na stronie internetowej Federacji Tenisa Mołdawii.

W geście solidarności z Anastasią Vdovenco gry w drużynie odmówiła Alexandra Perper (WTA 607), najwyżej aktualnie notowana reprezentantka Mołdawii. W kadrze znalazły się Daniela Ciobanu (WTA 937), Julia Helbet oraz nieklasyfikowane jeszcze w rankingu WTA juniorki Alexandra Zaicenco i Vitalia Stamat. Najstarsza w tym gronie to urodzona w 1988 roku Helbet.

Zobacz wideo: #dziejesiewsporcie: piłkarska afera w Czechach

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / publika.md
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×