ATP Nottingham: Cuevas obronił meczbola i pokonał Baghdatisa, Muller i Seppi w półfinale

Pablo Cuevas obronił piłkę meczową i po fascynującym trzysetowym pojedynku pokonał Marcosa Baghdatisa w ćwierćfinale turnieju ATP w Nottingham. Do półfinału awansowali również Gilles Muller, który wygrał z Ołeksandrem Dołgopołowem, i Andreas Seppi.

Marcin Motyka

Marcos Baghdatis może sobie powiedzieć, że suma szczęścia w sporcie zawsze równa się zero. W środę Cypryjczyk obronił dwa meczbole i pokonał Sama Querreya, natomiast w czwartkowym ćwierćfinale turnieju ATP w Nottingham nie wykorzystał piłki meczowej i przegrał z Pablo Cuevasem.

Pojedynek był bardzo wyrównany od pierwszego do ostatniego punktu. Premierową odsłonę 6:4 wygrał Cuevas, z kolei w drugiej lepszy w takim samym stosunku był Baghdatis. W trzeciej partii obaj pilnowali własnych serwisów. W dziesiątym gemie Cypryjczyk wywalczył piłkę meczową, lecz Urugwajczyk obronił się i utrzymał podanie. O wszystkim decydować musiał tie break, w którym rozstawiony z numerem drugim Cuevas zwyciężył 10-8, kończąc spotkanie za piątą szansą meczową.

W 1/2 finału Aegon Open Nottingham Cuevas, który pierwszy raz w karierze znalazł się w najlepszej "czwórce" turnieju rozgrywanego na trawie, zagra z Gillesem Mullerem. Luksemburczyk w czwartek zaserwował 14 asów, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 31 z 34 rozegranych punktów, trzykrotnie wywalczył przełamanie i pokonał 6:3, 6:4 Ołeksandra Dołgopołowa.

- Jestem zadowolony, bo bez straty seta pokonałem Ołeksandra, który jest niesamowicie utalentowanym tenisistą i potrafi posyłać niewiarygodne zagrania. Staram się jak najwięcej korzystać ze swoich atutów, choć gra mi się coraz trudniej, bo kort stał się wolniejszy, a piłki cięższe - powiedział Muller.

Andreas Seppi powtórzył wyczyn z 2008 roku, kiedy to także w Nottingham pokonał Dudiego Selę. Tyle że wówczas był to pojedynek I rundy, a w czwartek Włoch okazał się lepszy od Izraelczyka w 1/4 finału, wygrywając 5:7, 6:4, 6:4 w dwie godziny i dwie minuty.

Swojego półfinałowego rywala Seppi, turniejowa "siódemka" i mistrz Aegon Open Nottingham z 2011 roku, gdy ta impreza odbywała się w Eastbourne, pozna dopiero w piątek, ponieważ mecz Kevina Andersona ze Steve'em Johnsonem został przerwany w trzecim secie z powodu zapadającego zmierzchu.

Aegon Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania)
ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 648,2 tys. euro
czwartek, 23 czerwca

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Pablo Cuevas (Urugwaj, 2) - Marcos Baghdatis (Cypr, 9) 6:4, 4:6, 7:6(8)
Andreas Seppi (Włochy, 7) - Dudi Sela (Izrael) 5:7, 6:4, 6:4
Gilles Muller (Luksemburg, 8) - Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina, 4) 6:3, 6:4
Kevin Anderson (RPA, 1) - Steve Johnson (USA, 6) 6:7(6), 7:5, 4:3 *do dokończenia

Kto awansuje do finału turnieju ATP w Nottingham?