WTA Tiencin: Pewne otwarcie Swietłany Kuzniecowej, awans Donny Vekić po obronie piłek meczowych

Rosjanka Swietłana Kuzniecowa pokonała 6:1, 6:3 Francuzkę Pauline Parmentier i awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Tiencinie.

PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO

W Tianjin Open tytułu bronić będzie Agnieszka Radwańska, która pierwszy mecz, z Niemką Tatjaną Marią, rozegra w środę. W poniedziałek rozstawiona z numerem drugim Swietłana Kuzniecowa (WTA 8) oddała cztery gemy Francuzce Pauline Parmentier (WTA 67). Rosjanka jest jedną z sześciu zawodniczek walczących o trzy wolne miejsca w Mistrzostwach WTA w Singapurze.

W trwającym 65 minut spotkaniu Kuzniecowa zaserwowała pięć asów i wykorzystała sześć z 10 break pointów. Parmentier zdobyła tylko siedem z 20 punktów przy swoim drugim podaniu. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W 2009 roku w II rundzie Wimbledonu Rosjanka również wygrała 6:1, 6:3.

Kolejną rywalką mistrzyni US Open 2004 i Rolanda Garrosa 2009 będzie Donna Vekić (WTA 120), która pokonała 3:6, 7:5, 6:3 Chinkę Kai-Lin Zhang (WTA 108). Chorwatka obroniła dwie piłki meczowe w 10. gemie II seta. W trwającym dwie godziny i 11 minut spotkaniu mieszkająca w Monte Carlo 20-latka popełniła 19 podwójnych błędów, a jej rywalka zrobiła ich 11. Vekić za to miała dobrą skuteczność pierwszego podania, przy którym zdobyła 34 z 42 punktów. Dwa lata temu Chorwatka pokonała Kuzniecową w Miami w ich jedynym do tej pory spotkaniu.

Odpadła Julia Putincewa (WTA 34), która przegrała 6:3, 3:6, 4:6 z Yafan Wang (WTA 125). W trwającym dwie godziny i osiem minut spotkaniu było 11 przełamań, z czego sześć na korzyść Chinki. Obie tenisistki podzieliły się po równo zdobytymi punktami (83-83). W starciu dwóch czeskich kwalifikantek lepsza okazała się Lucie Hradecka (WTA 193), która posłała osiem asów i pokonała 7:5, 6:4 Andreę Hlavackovą (WTA 296).

Kai-Chen Chang (WTA 220) rozbiła 6:1, 6:2 Vanię King (WTA 80). W ciągu równo godziny walki Tajwanka zdobyła 24 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła pięć z sześciu break pointów. Finalistka imprezy sprzed roku Danka Kovinić (WTA 63) wygrała 6:4, 6:3 z Ying-Ying Duan (WTA 87). Reprezentantka Czarnogóry zaserwowała pięć asów i zgarnęła 27 z 33 punktów przy własnym pierwszym serwisie.

Oprócz Agnieszki Radwańskiej w Tiencinie w grze pojedynczej zagra jeszcze jedna Polka. We wtorek, o godz. 5:00 czasu polskiego, Magda Linette zmierzy się z Serbką Niną Stojanović.