Challenger Taszkent: Kamil Majchrzak sprawił niespodziankę. Wyrzucił z turnieju pierwszą rakietę Indii

Kamil Majchrzak sprawił w środę sobie i swoim fanom niemałą radość. W pojedynku II rundy turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Taszkencie Polak pokonał wyżej notowanego i bardziej doświadczonego Hindusa Yukiego Bhambriego.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Choć Yuki Bhambri urodził się w Nowym Delhi, to większy wpływ na jego rozwój miała akademia tenisowa Nicka Bollettieriego w Bradenton na Florydzie. 25-latek zajmuje obecnie 152. miejsce w rankingu ATP, ale był już 88. rakietą świata. To aktualnie najwyżej sklasyfikowany reprezentant Indii, z doświadczeniem wyniesionym z imprez głównego cyklu. Kto wie, jak potoczyłaby się jego kariera, gdyby nie zeszłoroczna kontuzja łokcia.

Kamil Majchrzak (ATP 317) nie był faworytem środowego pojedynku, ale dysponował odpowiednim repertuarem zagrań mogącym przynieść zwycięstwo. Bhambri bowiem jest tenisistą rozgrywającym wymiany głównie zza linii końcowej. Często popełnia proste błędy, dlatego w starciu z nim trzeba być dokładnym i cierpliwym.

O wygranej Majchrzaka w pierwszym secie zadecydowała zimna krew. W pierwszych czterech gemach serwisowych Polaka oznaczony "siódemką" Hindus miał okazje na przełamanie, lecz żadnej z nich nie wykorzystał. Przy stanie 5:4 do ataku ruszył tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego i to on zdobył kluczowego breaka, dzięki czemu zamknął premierową odsłonę.

Drugi set był przeciwieństwem partii otwarcia. Bhambri tym razem nie zmarnował żadnej szansy i aż czterokrotnie odebrał serwis Polakowi. Hindus nie przejął się również stratą podania na początku trzeciej odsłony i po kilkunastu minutach prowadził w decydującym secie 4:2. Od tego momentu nie wygrał jednak żadnego gema, a solidnie grający w końcówce Polak triumfował ostatecznie 6:4, 1:6, 6:4.

To cenna wygrana dla Majchrzaka, ponieważ przyniesie mu 25 punktów i pozwoli uniknąć kolejnego spadku w światowej klasyfikacji. Jeśli nasz reprezentant wygra czwartkowy mecz, to już po tygodniu nieobecności powróci do Top 300. Ale łatwo nie będzie, ponieważ na drodze podopiecznego Tomasza Iwańskiego stanie Mohamed Safwat (ATP 241). Egipcjanin po trzysetowym boju wyeliminował w środę rozstawionego z "dwójką" Włocha Thomasa Fabbiano.

Tashkent Challenger, Taszkent (Uzbekistan)