Wimbledon: Alicja Rosolska i Abigail Spears sprawiły niespodziankę i są w III rundzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ben Hoskins / Na zdjęciu: Alicja Rosolska i Abigail Spears
Getty Images / Ben Hoskins / Na zdjęciu: Alicja Rosolska i Abigail Spears
zdjęcie autora artykułu

Alicja Rosolska i Abigail Spears wyeliminowały rozstawione z numerem piątym Latishę Chan i Shuai Peng w II rundzie gry podwójnej Wimbledonu.

Alicja Rosolska i Abigail Spears sprawiły w piątek dużą niespodziankę. Polka i Amerykanka pokonały 6:4, 6:4 rozstawione z numerem piątym Latishę Chan i Shuai Peng. Warszawianka po raz pierwszy zagra w III rundzie Wimbledonu w deblu.

W pierwszym secie było tylko jedno przełamanie, które Rosolska i Spears uzyskały już w gemie otwarcia. W drugiej partii Chan i Peng z 0:2 wyszły na 3:2. Polka i Amerykanka wykorzystały trzeciego break pointa na 4:3 i utrzymały przewagę do końca.

W trwającym 72 minuty meczu Rosolska i Spears zaserwowały pięć asów i zdobyły 25 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Polka i Amerykanka zamieniły na przełamanie trzy z ośmiu okazji.

Chan w swoim dorobku ma 28 deblowych tytułów. W ubiegłym sezonie razem z Martiną Hingis triumfowała w dziewięciu turniejach, w tym w US Open. Peng to mistrzyni Wimbledonu 2013 i Rolanda Garrosa 2014 razem z Su-Wei Hsieh. W sumie wywalczyła 21 tytułów. Na trawie Tajwanka i Chinka zanotowały pierwsze wspólne występy w sezonie. W Eastbourne odpadły w I rundzie.

W czwartek Rosolska i Spears łatwo odprawiły Giulianę Olmos i Evę Hrdinovą. Po raz czwarty w ostatnich tygodniach na trawie pokonały Meksykankę. Wimbledon to dla Polki i Amerykanki 18. wspólny występ w tym roku. Najlepiej wypadły w Nottingham, gdzie zdobyły tytuł.

ZOBACZ WIDEO Piotr Świerczewski: Zakończenie współpracy z Adamem Nawałką to błąd

Rosolska po raz pierwszy zagra w III rundzie Wimbledonu w deblu. Tę fazę londyńskiej imprezy raz osiągnęła w mikście (2010). Spears to półfinalistka tego turnieju z 2015 i 2016 roku w parze z Raquel Atawo.

O ćwierćfinał Polka i Amerykanka zagrają z rozstawionymi z numerem dziewiątym Holenderką Kiki Bertens i Szwedką Johanną Larsson lub Australijką Ariną Rodionową i Belgijką Maryną Zaniewską.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 34 mln funtów piątek, 6 lipca II runda gry podwójnej kobiet:

Alicja Rosolska (Polska) / Abigail Spears (USA) - Latisha Chan (Tajwan, 5) / Shuai Peng (Chiny, 5) 6:4, 6:4

Źródło artykułu: